Wśród tych, którzy przybyli, aby oddać pokłon Bogu w czasie święta, byli też niektórzy Grecy. Oni więc przystąpili do Filipa, pochodzącego z Betsaidy Galilejskiej, i prosili go, mówiąc: «Panie, chcemy ujrzeć Jezusa». Filip poszedł i powiedział Andrzejowi. Z kolei Andrzej i Filip poszli i powiedzieli Jezusowi.
A Jezus dał im taką odpowiedź: «Nadeszła godzina, aby został otoczony chwałą Syn Człowieczy. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli ziarno pszenicy, wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostanie samo jedno, ale jeśli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. Kto zaś chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec.
Teraz dusza moja doznała lęku i cóż mam powiedzieć? Ojcze, wybaw Mnie od tej godziny. Ależ właśnie dlatego przyszedłem na tę godzinę. Ojcze, wsław imię Twoje!»
Wtem rozległ się głos z nieba: «Już wsławiłem i jeszcze wsławię». Stojący tłum to usłyszał i mówił: «Zagrzmiało!» Inni mówili: «Anioł przemówił do Niego». Na to rzekł Jezus: «Głos ten rozległ się nie ze względu na Mnie, ale ze względu na was. Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie wyrzucony precz. A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie».
To mówił, oznaczając, jaką śmiercią miał umrzeć.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.10.2022r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w październikowe niedziele – z racji nabożeństwa różańcowego – o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. W dzisiejszą niedzielę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, ofiary, które złożyliśmy na tacę są przeznaczone na misje. Za życzliwe wsparcie misyjnych potrzeb, z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
  4. Jutro, w poniedziałek, po Mszy Św. wieczornej, ostatnie w tym roku, nasze wspólne nabożeństwo różańcowe. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  5. We wtorek przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w tym dniu będą u nas odprawiane; w kościele o godz. 8.00 i 9.00. Uroczysta Msza Św. na cmentarzu, w intencji wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu i tych, których powierzyliśmy w całorocznych wypominkach, będzie odprawiona o godz. 12.30. Tradycyjnie, o godz. 17.00 różaniec na naszym cmentarzu na który wszystkich zapraszam. Bardzo też serdecznie proszę abyśmy sprzątając groby naszych bliskich zmarłych, śmieci składali w wyznaczonych do tego miejscach. Bardzo o to proszę.
  6. We środę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza Św. z czytaniem wypominek jednorazowych o godz. 9.00. Później Msze Św. o godz. 16.00, 17.00 i 18.00. Do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  7. W dniach od 01 do 08 listopada włącznie, codziennie jeden raz, możemy zyskać odpust zupełny, którego łaski możemy ofiarować jedynie za duszę w czyśćcu cierpiącą. Warunkiem uzyskania tego odpustu jest stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła parafialnego i modlitwa za osobę zmarłą.
  8. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15. Msza Św. dla dzieci o godz. 17.00. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  9. Poczynając od tego I Piątku Miesiąca, w każdy I Piątek, po nabożeństwie, możliwość adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Jest to nasz duchowy owoc Misji Parafialnych, które zakończyliśmy w ubiegłą niedzielę. Serdecznie wszystkich zapraszam do modlitwy w ciszy adoracji.
  10. W sobotę – I Sobota Miesiąca. Msza Św. w int. Żywego Różańca o godz. 15.00. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca. Wszystkich miłośników różańca do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  11. Przyszła niedziela – to I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszam ministrantów, sypaczki, bielanki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i oczywiście naszych strażaków.
  12. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie młodzieży starszej przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.
  13. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Wszystkim, którzy w minionym tygodniu prowadzili nabożeństwa różańcowe. Dziękuję mieszkańcom Choin, uczniom z klas V, VI, VII i VIII, Pani katechetce a także wspólnocie Żywego Różańca za przygotowane rozważania i poprowadzenie nabożeństwa. W tym tygodniu bardzo serdecznie proszę o poprowadzenie różańca: dzisiaj bardzo proszę mieszkańców Pustelnika.
  14. W zakrystii można zgłaszać naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki. Kartki wypominkowe znajdziemy na stoliku obok prasy.
  15. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C, D, E i F. Bardzo proszę o zapisywanie się w zakrystii.
  16. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.