Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.10.2022r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w październikowe niedziele – z racji nabożeństwa różańcowego – o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. W dzisiejszą niedzielę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, ofiary, które złożyliśmy na tacę są przeznaczone na misje. Za życzliwe wsparcie misyjnych potrzeb, z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 4. Jutro, w poniedziałek, po Mszy Św. wieczornej, ostatnie w tym roku, nasze wspólne nabożeństwo różańcowe. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 5. We wtorek przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w tym dniu będą u nas odprawiane; w kościele o godz. 8.00 i 9.00. Uroczysta Msza Św. na cmentarzu, w intencji wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu i tych, których powierzyliśmy w całorocznych wypominkach, będzie odprawiona o godz. 12.30. Tradycyjnie, o godz. 17.00 różaniec na naszym cmentarzu na który wszystkich zapraszam. Bardzo też serdecznie proszę abyśmy sprzątając groby naszych bliskich zmarłych, śmieci składali w wyznaczonych do tego miejscach. Bardzo o to proszę.
 6. We środę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza Św. z czytaniem wypominek jednorazowych o godz. 9.00. Później Msze Św. o godz. 16.00, 17.00 i 18.00. Do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 7. W dniach od 01 do 08 listopada włącznie, codziennie jeden raz, możemy zyskać odpust zupełny, którego łaski możemy ofiarować jedynie za duszę w czyśćcu cierpiącą. Warunkiem uzyskania tego odpustu jest stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła parafialnego i modlitwa za osobę zmarłą.
 8. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15. Msza Św. dla dzieci o godz. 17.00. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 9. Poczynając od tego I Piątku Miesiąca, w każdy I Piątek, po nabożeństwie, możliwość adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Jest to nasz duchowy owoc Misji Parafialnych, które zakończyliśmy w ubiegłą niedzielę. Serdecznie wszystkich zapraszam do modlitwy w ciszy adoracji.
 10. W sobotę – I Sobota Miesiąca. Msza Św. w int. Żywego Różańca o godz. 15.00. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca. Wszystkich miłośników różańca do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 11. Przyszła niedziela – to I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszam ministrantów, sypaczki, bielanki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i oczywiście naszych strażaków.
 12. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie młodzieży starszej przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.
 13. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Wszystkim, którzy w minionym tygodniu prowadzili nabożeństwa różańcowe. Dziękuję mieszkańcom Choin, uczniom z klas V, VI, VII i VIII, Pani katechetce a także wspólnocie Żywego Różańca za przygotowane rozważania i poprowadzenie nabożeństwa. W tym tygodniu bardzo serdecznie proszę o poprowadzenie różańca: dzisiaj bardzo proszę mieszkańców Pustelnika.
 14. W zakrystii można zgłaszać naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki. Kartki wypominkowe znajdziemy na stoliku obok prasy.
 15. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C, D, E i F. Bardzo proszę o zapisywanie się w zakrystii.
 16. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content