Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.11.2022r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w niedziele o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dzisiejsza niedziela – to I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszam ministrantów, sypaczki, bielanki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i oczywiście naszych strażaków.
 4. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie młodzieży starszej przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.
 5. We środę przypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. W tym dniu, możemy uzyskać odpust zupełny przez nabożne nawiedzenie naszej Katedry i odmówienie tam modlitw Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
 6. W piątek 11 listopada, przeżywać będziemy 104 rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości. Uroczystości w naszej parafii rozpoczniemy przed budynkiem straży o godz. 11.30. Msza Św. w kościele o godz. 12.00. Po Mszy Św. wysłuchamy koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu „Staśkowiacy”. Po koncercie przejdziemy na grób nieznanego żołnierza by tam złożyć wiązanki i wieńce. Do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i do udziału w uroczystościach wszystkich serdecznie zapraszam.
 7. Z racji święta narodowego, w piątek nie obowiązuje nas post.
 8. W dniach od 01 do 08 listopada włącznie, codziennie jeden raz, możemy zyskać odpust zupełny, którego łaski możemy ofiarować jedynie za duszę w czyśćcu cierpiącą. Warunkiem uzyskania tego odpustu jest stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła parafialnego i modlitwa za osobę zmarłą.
 9. Przyszła niedziela to II Niedziela Miesiąca. Ofiary, które złożymy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie, serdecznie dziękuję.
 10. W przyszłą niedzielę spotkania rodziców i dzieci z kl. III nie będzie. Spotykamy się tydzień później.
 11. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. przed kościołem, do puszek, zbierać będziemy ofiary z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 12. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C, D, E i F. Bardzo proszę o zapisywanie się w zakrystii.
 13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content