Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.11.2022r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w niedziele o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dzisiejsza niedziela to II Niedziela Miesiąca. Ofiary, które złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 4. Również dzisiaj, po wszystkich Mszach Św. przed kościołem, do puszek, zbierać będziemy ofiary z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wszystkim za życzliwe wsparcie prześladowanych naszych sióstr i braci, serdecznie dziękuję.
 5. We środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam.
 6. Przyszła niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Powoli zbliżamy się do końca obecnego Roku Liturgicznego i zbliżamy się do czasu Adwentu. Po Mszy Św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z udziałem w tym nabożeństwie łączy się możliwość zyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Odpust ten wolno ofiarować tylko za siebie. Do udziału w nabożeństwie wszystkich serdecznie zapraszam.
 7. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie rodziców i dzieci z kl. III. Rodzice swoje spotkanie mieć będą w kościele a dzieci z Panią katechetką w salce przy kaplicy. Dzieci i rodziców proszę o konieczną obecność.
 8. Natomiast po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00 spotkanie młodzieży starszej przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o obecność.
 9. Również w przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Siostry ze Zgromadzenia Córek Maryi Niepokalanej, prowadzące dom pielgrzyma w Częstochowie. Siostry prowadzą w tym domu kapitalny remont i chcą nas prosić o pomoc w tym trudnym czasie. Po Mszach Św., Siostry do puszek przed kościołem, zbierać będą ofiary na ten cel. Za życzliwe wsparcie tych potrzeb wszystkim z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 10. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C, D, E i F. Bardzo proszę o zapisywanie się w zakrystii.
 11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content