Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20.11.2022r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w niedziele o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Z racji uroczystości, po Mszy Św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z udziałem w tym nabożeństwie łączy się możliwość zyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Odpust ten wolno ofiarować tylko za siebie. Do udziału w nabożeństwie wszystkich serdecznie zapraszam.
 4. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie rodziców i dzieci z kl. III. Rodzice swoje spotkanie mieć będą w kościele a dzieci w salce przy kaplicy. Dzieci i rodziców proszę o konieczną obecność.
 5. Natomiast po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00 spotkanie młodzieży starszej przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o obecność.
 6. Również w dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii Siostry ze Zgromadzenia Córek Maryi Niepokalanej, prowadzące dom pielgrzyma w Częstochowie. Siostry prowadzą w tym domu kapitalny remont i chcą nas prosić o pomoc w tym trudnym czasie. Po Mszach Św., Siostry do puszek przed kościołem, zbierać będą ofiary na ten cel. Za życzliwe wsparcie tych potrzeb wszystkim z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 7. We środę rozpoczynamy nasze duchowe przygotowanie do tegorocznego Odpustu Parafialnego. Zapraszam we środę na godz. 15.00. Rozpoczniemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po Koronce możliwość spowiedzi do godz. 16.00. We czwartek po Mszy Św. o godz. 8.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, które zakończymy o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Do godz. 16.00 możliwość spowiedzi. W piątek, po Mszy Św. o godz. 9.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, które zakończymy o godz. 12.00 Aniołem Pańskim. O godz. 18.00 uroczysta Msza Św. Odpustowa z procesją Eucharystyczną na którą to uroczystość wszystkich Was bardzo serdecznie zapraszam jak również ministrantów, sypaczki, bielanki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i oczywiście naszych strażaków.
 8. W sobotę o godz. 12.00 spotkanie ministrantów. Ministrantów proszę o konieczną obecność.
 9. Przyszła niedziela to już I Niedziela Adwentu. Po wszystkich Mszach Św. poświęcenie opłatków na nasze stoły wigilijne. Poświęcone opłatki można już będzie nabywać w zakrystii. Dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła.
 10. Ofiary, które w przyszłą niedzielę złożymy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Za życzliwą pomoc i wsparcie, z całego serca Wszystkim Wam dziękuję.
 11. W okresie Adwentu, Roraty będą odprawiane w naszej parafii we wtorki i czwartki o godz. 6.30 oraz w soboty o godz. 7.00. Wszystkich Was moi drodzy a szczególnie dzieci bardzo serdecznie zapraszam.
 12. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C, D, E i F. Bardzo proszę o zapisywanie się w zakrystii.
 13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.