Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w niedziele o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. Dzisiaj, po Mszy Św. wieczornej o godz. 12.30 spotkanie młodzieży starszej przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o obecność.
  4. Ofiary, które dziś złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Za życzliwą pomoc i wsparcie, z całego serca Wszystkim Wam dziękuję. Bóg zapłać!
  5. Dzisiejsza niedziela to I Niedziela Adwentu. Po wszystkich Mszach Św. poświęcenie opłatków na nasze stoły wigilijne. Poświęcone opłatki można już będzie nabywać w zakrystii. Dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła. Natomiast w zakrystii są do nabycia świece Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Zachęcam do ich nabywania.
  6. W okresie Adwentu, Roraty będą odprawiane w naszej parafii we wtorki i czwartki o godz. 6.30 oraz w soboty o godz. 7.00. Wszystkich Was moi drodzy a szczególnie dzieci bardzo serdecznie zapraszam.
  7. We środę przypada święto Św. Andrzeja Apostoła. Do udziału we Mszy Św. wszystkich serdecznie zapraszam.
  8. W piątek przeżywać będziemy I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15. Po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i z racji I Piątku Miesiąca, adoracja do godz. 21.00. Serdecznie wszystkich zapraszam.
  9. W sobotę o godz. 13.00 spotkanie dla ministrantów. Wszystkich ministrantów proszę o konieczną obecność.
  10. Z racji I Soboty Miesiąca o godz. 15.00 Msza Św. w int. Żywego Różańca. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
  11. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne ale już bez procesji.
  12. Również w przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek przed kościołem, zbierać będziemy ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  13. We czwartek 8 grudnia, przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy Św. o godz. 17.00 dzieci z kl. III będą mieć wręczane medaliki. Wszystkie dzieci i rodziców proszę o konieczną obecność.
  14. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C, D, E i F. Bardzo proszę o zapisywanie się w zakrystii.
  15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.