Wśród tych, którzy przybyli, aby oddać pokłon Bogu w czasie święta, byli też niektórzy Grecy. Oni więc przystąpili do Filipa, pochodzącego z Betsaidy Galilejskiej, i prosili go, mówiąc: «Panie, chcemy ujrzeć Jezusa». Filip poszedł i powiedział Andrzejowi. Z kolei Andrzej i Filip poszli i powiedzieli Jezusowi.
A Jezus dał im taką odpowiedź: «Nadeszła godzina, aby został otoczony chwałą Syn Człowieczy. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli ziarno pszenicy, wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostanie samo jedno, ale jeśli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. Kto zaś chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec.
Teraz dusza moja doznała lęku i cóż mam powiedzieć? Ojcze, wybaw Mnie od tej godziny. Ależ właśnie dlatego przyszedłem na tę godzinę. Ojcze, wsław imię Twoje!»
Wtem rozległ się głos z nieba: «Już wsławiłem i jeszcze wsławię». Stojący tłum to usłyszał i mówił: «Zagrzmiało!» Inni mówili: «Anioł przemówił do Niego». Na to rzekł Jezus: «Głos ten rozległ się nie ze względu na Mnie, ale ze względu na was. Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie wyrzucony precz. A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie».
To mówił, oznaczając, jaką śmiercią miał umrzeć.

I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w niedziele o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. Dzisiaj, po Mszy Św. wieczornej o godz. 12.30 spotkanie młodzieży starszej przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o obecność.
  4. Ofiary, które dziś złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Za życzliwą pomoc i wsparcie, z całego serca Wszystkim Wam dziękuję. Bóg zapłać!
  5. Dzisiejsza niedziela to I Niedziela Adwentu. Po wszystkich Mszach Św. poświęcenie opłatków na nasze stoły wigilijne. Poświęcone opłatki można już będzie nabywać w zakrystii. Dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła. Natomiast w zakrystii są do nabycia świece Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Zachęcam do ich nabywania.
  6. W okresie Adwentu, Roraty będą odprawiane w naszej parafii we wtorki i czwartki o godz. 6.30 oraz w soboty o godz. 7.00. Wszystkich Was moi drodzy a szczególnie dzieci bardzo serdecznie zapraszam.
  7. We środę przypada święto Św. Andrzeja Apostoła. Do udziału we Mszy Św. wszystkich serdecznie zapraszam.
  8. W piątek przeżywać będziemy I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15. Po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i z racji I Piątku Miesiąca, adoracja do godz. 21.00. Serdecznie wszystkich zapraszam.
  9. W sobotę o godz. 13.00 spotkanie dla ministrantów. Wszystkich ministrantów proszę o konieczną obecność.
  10. Z racji I Soboty Miesiąca o godz. 15.00 Msza Św. w int. Żywego Różańca. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
  11. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne ale już bez procesji.
  12. Również w przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek przed kościołem, zbierać będziemy ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  13. We czwartek 8 grudnia, przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy Św. o godz. 17.00 dzieci z kl. III będą mieć wręczane medaliki. Wszystkie dzieci i rodziców proszę o konieczną obecność.
  14. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C, D, E i F. Bardzo proszę o zapisywanie się w zakrystii.
  15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.