Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 01.01.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w niedziele o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dziś pierwszy dzień Nowego Roku i I Niedziela Miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo dziękczynno – błagalne na rozpoczęcie Nowego Roku. Z udziałem w tym nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do wspólnej modlitwy wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
 4. W dzisiejszą uroczystość wspominamy także dzień nadania Najświętszego Imienia Jezus oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Starajmy się każdego dnia prosić dobrego Boga o pokój na naszym kontynencie oraz na całym świecie.
 5. W najbliższy piątek przeżywać będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną popularnie świętem Trzech Króli. Porządek Mszy Św. w piątkową uroczystość jest taki, jak w każdą niedzielę. Na zakończenie każdej Mszy Św. poświęcenie kredy i kadzidła. Kredą oznaczamy drzwi naszych domów na znak przyjęcia przez nas Bożego Objawienia. Kadzidłem okadzamy dom na znak, że jest on domem wiary i modlitwy. Ofiary, które w piątek złożymy na tacę, przeznaczone są na potrzeby misyjne Kościoła. Z racji uroczystości, w piątek nie obowiązuje nas post.
 6. W piątek przypada również I Piątek Miesiąca. Spowiadać będziemy w czasie każdej Mszy Św. Pamiętajmy, że w piątkową uroczystość obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Św.
 7. W piątkową uroczystość, po Mszy Św. o godz. 12.30 koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu „Staśkowiacy”. Bardzo serdecznie wszystkich na ten koncert zapraszam. Po koncercie, ogłoszenie wyników konkursu szopek bożonarodzeniowych. Później, Koło Gospodyń Wiejskich „Goździk”, zaprasza na kawę, herbatę i ciastko do remizy strażackiej.
 8. W piątek po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego a po nabożeństwie możliwość adoracji do godz. 21.00. Do prywatnej modlitwy i bycia z Panem Jezusem wszystkich serdecznie zapraszam.
 9. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 10. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Chrztu Pańskiego, tym samym kończyć będziemy okres Bożego Narodzenia. Po Mszy Św. o godz. 12.30 błogosławieństwo małych dzieci.
 11. Również w przyszłą niedzielę, z racji II Niedzieli Miesiąca, po błogosławieństwie dzieci, spotkanie i katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Bardzo proszę rodziców i dzieci o obecność.
 12. Z racji II Niedzieli Miesiąca, ofiary które w przyszłą niedzielę złożymy na tacę, przeznaczone są na fundusz prac budowlano – remontowych w naszym kościele. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie z całego serca dziękuję.
 13. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować rodzinom mieszkającym na Walercinie Starym, Nowym, na Główkach, w Cisówce, z ulicy Bliskiej na Kątach Goździejewskich I, Poręb, w domkach za szkołą, z ulicy Bocznej, Cięciwy oraz Kolonii Goździówka za wspólną modlitwę w Waszych domach, spotkanie i życzliwe przyjęcie. Dziękuję też bardzo serdecznie za ofiary przekazane na rzecz parafii. Wszystkie ofiary przekazywane przy okazji Kolędy, są przeznaczone na wymianę ogrzewania w naszym kościele. Bóg Wam zapłać kochani za tę troskę!
 14. W tym tygodniu będzie kontynuowana wizyta duszpasterska.
  W poniedziałek 02 stycznia chciałbym odwiedzić mieszkańców Zawiesiuch. Początek wizyty od godz. 17.00.
  We wtorek 03 stycznia chciałbym odwiedzić mieszkańców Kątów Goździejewskich I na „Góreczce” po prawej stronie jadąc do Dębego. Początek wizyty od godz. 17.00.
  We środę 04 stycznia, chciałbym odwiedzić mieszkańców Kątów Goździejewskich I na „Góreczce” po lewej stronie jadąc do Dębego. Początek wizyty od godz. 18.00.
  We czwartek 05 stycznia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Krubek-Górek. Jeden z nas rozpocznie od n-ru 60 i będzie szedł do n-ru 45 a drugi z nas rozpocznie od n-ru 38 i będzie szedł do n-ru 29. Początek wizyty od godz. 16.00.
  W sobotę 07 stycznia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Krubek- Górek. Jeden z nas rozpocznie od n-ru 1 i będzie szedł do n-ru 11C a drugi rozpocznie od n-ru 40A i będzie szedł do n-ru 12. Początek wizyty od godz. 9.00.
 15. Natomiast w następnym tygodniu planujemy odwiedzić:
  w poniedziałek 09 stycznia chciałbym odwiedzić mieszkańców ul. Dębskiej mieszkających pod numerami 21 i 23 oraz Kątów Goździejewskich I od n-ru 27D do n-ru 36, początek wizyty od godz. 17.00;
  we wtorek 10 stycznia chciałbym odwiedzić mieszkańców Kątów Goździejewskich I mieszkających od n-ru 37 do n-ru 52, początek wizyty od godz. 17.00;
  we środę 11 stycznia chciałbym odwiedzić mieszkańców Kątów Goździejewskich I mieszkających pod numerami 52B, 52A, 41A, 40B, 42, 43A, 43C, początek wizyty od godz. 18.00;
  we czwartek 12 stycznia chciałbym odwiedzić mieszkańców Choin mieszkających od n-ru 3 do 15A, początek wizyty od godz. 16.00;
  w piątek 13 stycznia chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Choin, jeden z nas rozpocznie od n-ru 15 i będzie szedł do n-ru 25A a drugi z nas rozpocznie od n-ru 32 i będzie szedł do n-ru 26, początek wizyty od godz. 18.00;
  w sobotę 14 stycznia jeden z nas odwiedzi mieszkańców Choin i będzie szedł od n-ru 40 do n-ru 33 a drugi z nas odwiedzi mieszkańców Małkowa, początek wizyty w sobotę od godz. 9.00.
 16. Tegoroczny Kurs Przedmałżeński rozpoczynamy w niedzielę 15 stycznia. Spotykamy się na Mszy Św. wieczornej i bezpośrednio po Mszy Św. rozpoczynamy katechezę Kursu. Wszystkich planujących zawarcie związku małżeńskiego w tym roku, serdecznie zapraszam.
 17. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.