Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 6, 1-6)

Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego uczniowie. Gdy zaś nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze; a wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: «Skąd to u Niego? I co to za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce! Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?» I powątpiewali o Nim.
A Jezus mówił im: «Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony».
I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich. Dziwił się też ich niedowiarstwu. Potem obchodził okoliczne wsie i nauczał.

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.01.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w niedziele o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Chcemy w szczególny sposób zastanowić się nad stałą potrzebą zasłuchania się w Boże Słowo. Niech ten dzisiejszy dzień umocni nas w postanowieniu codziennej lektury Pisma Świętego.
 4. Również dzisiaj, bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej, katecheza Kursu Przedmałżeńskiego. Wszystkich planujących zawarcie związku małżeńskiego w tym roku, serdecznie zapraszam.
 5. Wczoraj przeżywaliśmy Dzień Babci dziś przeżywamy Dzień Dziadka. Wszystkim żyjącym Babciom i Dziadkom życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki MB Dobrej Drogi na każdy dzień życia. Naszym Babciom i Dziadkom, którzy odeszli już od nas nich dobry Pan da wieczną radość i szczęście w Królestwie Nieba.
 6. We środę przypada święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 7. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.
 8. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować rodzinom zamieszkałym w Pusteliku przy ulicach Warszawskiej, Szkolnej, Kopernika, Jaskółki, Spacerowej, Klonowej, Akacjowej, Sosnowej i Nadrzecznej za wspólną modlitwę w Waszych domach, spotkanie i życzliwe przyjęcie. Dziękuję też bardzo serdecznie za ofiary przekazane na rzecz parafii. Wszystkie ofiary przekazywane przy okazji Kolędy, są przeznaczone na wymianę ogrzewania w naszym kościele. Bóg Wam zapłać kochani za tę troskę!
 9. W tym tygodniu planujemy odwiedzić:
  poniedziałek 23 stycznia chciałbym odwiedzić mieszkańców Gorzanki mieszkających od n-ru 2 do n-ru 11, początek wizyty od godz. 17.00;
  we wtorek 24 stycznia chciałbym odwiedzić również mieszkańców Gorzanki mieszkających od n-ru 14 już do końca, początek wizyty od godz. 17.00;
  we środę 25 stycznia chciałbym odwiedzić mieszkańców Pustelnika mieszkających przy ulicach Lipowej, Poprzecznej, Świerkowej i Leśnej, początek wizyty od godz. 18.00;
  we czwartek 26 stycznia chciałbym odwiedzić mieszkańców Wólki Konstancji mieszkających pod n-rami 19, 20A i 21 oraz Kolonii Wólka Wybraniecka, początek wizyty od godz. 16.00;
  piątek 27 stycznia chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Pustelnika, jeden z nas rozpocznie wizytę na ulicy Słonecznej a drugi z nas na ul. Krótkiej, początek wizyty od godz. 18.00;
  sobotę 28 stycznia, jeden z nas odwiedzi mieszkańców Wólki Konstancji a drugi z nas mieszkańców Wólki Wybranieckiej, początek wizyty w sobotę od godz. 9.00.
 10. Natomiast w następnym tygodniu planujemy odwiedzić:
  poniedziałek 30 stycznia chciałbym odwiedzić mieszkańców Goździówki mieszkających od n-ru 1 do n-ru 7A, początek wizyty od godz. 17.00;
  we wtorek 31 stycznia chciałbym odwiedzić również mieszkańców Goździówki mieszkających od n-ru 8 do n-ru 28, początek wizyty od godz. 17.00;
  we środę 01 lutego chciałbym odwiedzić mieszkańców Goździówki mieszkających od n-ru 29 do n-ru 38, początek wizyty od godz. 18.00;
  piątek 03 lutego chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców, jeden z nas rozpocznie wizytę na Goździówce od n-ru 39 do końca a drugi z nas na Ciopanie od n-ru 21A do n-ru 23, początek wizyty od godz. 19.00;
  sobotę 04 lutego, odwiedzimy mieszkańców Kątów Goździejewskich II, początek wizyty w sobotę od godz. 9.00.
 11. Pani Wójt Gminy Stanisławów oraz Stowarzyszenie „Thunder Independent” w tym byli i obecni żołnierze jednostki wojskowej „Grom” – spadkobiercy tradycji „Cichociemnych” serdecznie zapraszają na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej, poświęconej 21 – mu zrzutowi Cichociemnych mającemu miejsce w naszej okolicy w nocy z 16 na 17 lutego 1943 roku w ramach operacji lotniczej „Vice”. Uroczystość odbędzie się 05 lutego o godz. 13.30 w centrum Pustelnika. Poprzedzi ją Msza Św. o godz. 12.30 w naszym kościele. Na te uroczystości serdecznie Wszystkich zapraszamy.
 12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content