Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w niedziele o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.
 4. Bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej, katecheza Kursu Przedmałżeńskiego. Wszystkich planujących zawarcie związku małżeńskiego w tym roku, serdecznie zapraszam.
 5. We czwartek przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego – w naszej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Św. we czwartek rano o godz. 9.00 a później o godz. 17.00 i 18.00. Błogosławieństwo gromnic na początku każdej Mszy Św. Starajmy się, aby każdy z nas przyszedł z gromnicą. To nie tylko takie podtrzymywanie tradycji ale znak naszego włączenie się w misję Jezusa.
 6. Święto Ofiarowania Pańskiego to Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary, które w tym dniu złożymy na tacę, przeznaczone są na potrzeby zakonów klauzurowych.
 7. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Po nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 8. W sobotę, z racji I Soboty Miesiąca o godz. 15.00 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca a po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez wspólnotę Żywego Różańca. Wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej serdecznie zapraszam.
 9. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 10. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować rodzinom zamieszkującym na Gorzance, w Pustelniku na ulicach Lipowej, Poprzecznej, Świerkowej, Leśnej, Krótkiej, Słonecznej, Kolonii Wólka Wybraniecka, na Wólce Wybranieckiej i na Wólce Konstancji za wspólną modlitwę w Waszych domach, spotkanie i życzliwe przyjęcie. Dziękuję też bardzo serdecznie za ofiary przekazane na rzecz parafii. Wszystkie ofiary przekazywane przy okazji Kolędy, są przeznaczone na wymianę ogrzewania w naszym kościele. Bóg Wam zapłać kochani za tę troskę!
 11. W tym tygodniu planujemy odwiedzić:
  poniedziałek 30 stycznia chciałbym odwiedzić mieszkańców Goździówki mieszkających od n-ru 1 do n-ru 7A, początek wizyty od godz. 17.00;
  we wtorek 31 stycznia chciałbym odwiedzić również mieszkańców Goździówki mieszkających od n-ru 8 do n-ru 28, początek wizyty od godz. 17.00;
  we środę 01 lutego chciałbym odwiedzić mieszkańców Goździówki mieszkających od n-ru 29 do n-ru 38, początek wizyty od godz. 18.00;
  piątek 03 lutego chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców: jeden z nas rozpocznie wizytę na Goździówce od n-ru 39 do końca a drugi z nas na Ciopanie od n-ru 21A do n-ru 23, początek wizyty od godz. 19.00;
  sobotę 04 lutego, odwiedzimy mieszkańców Kątów Goździejewskich II, początek wizyty w sobotę od godz. 9.00.
 12. Natomiast w następnym tygodniu planujemy odwiedzić:
  poniedziałek 06 lutego chciałbym odwiedzić mieszkańców Ciopanu mieszkających pod n – rami 10A, 11, 11B, 11A, 11D, 11E,19 i 22, początek wizyty od godz. 17.00;
  we wtorek 07 lutego chciałbym odwiedzić mieszkańców Ciopanu mieszkających pod n-rami 27A, 27B, 10, 32 oraz w Zalesiu n-ry 25 i 26, początek wizyty od godz. 17.00;
  we środę 08 lutego chciałbym odwiedzić mieszkańców Ciopanu mieszkających pod n-rami 1A, 4, 5, 9A, 9C, 9B, 9D, początek wizyty od godz. 18.00;
  we czwartek 09 lutego chciałbym odwiedzić mieszkańców Ciopanu mieszkających pod n-rami 9, 12, 13A, 13, 13B, 14, 15, 16B, 16, 16A, początek wizyty od godz. 16.00;
  piątek 10 lutego, chciałbym odwiedzić mieszkańców Łęki mieszkających od n-ru 34 do n-ru 22, początek wizyty od godz. 18.00;
  sobotę 11 lutego, chciałbym odwiedzić mieszkańców Krubek – Górek mieszkających od n-ru 1 do n-ru 11C, początek wizyty od godz. 9.00.
 13. Pani Wójt Gminy Stanisławów oraz Stowarzyszenie „Thunder Independent” w tym byli i obecni żołnierze jednostki wojskowej „Grom” – spadkobiercy tradycji „Cichociemnych” serdecznie zapraszają na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej, poświęconej 21 – mu zrzutowi Cichociemnych mającemu miejsce w naszej okolicy w nocy z 16 na 17 lutego 1943 roku w ramach operacji lotniczej „Vice”. Uroczystość odbędzie się w przyszłą niedzielę 05 lutego o godz. 13.30 w centrum Pustelnika. Poprzedzi ją Msza Św. o godz. 12.30 w naszym kościele. Na te uroczystości serdecznie Wszystkich zapraszamy.
 14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content