Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.02.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w niedziele o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dzisiejsza niedziela to I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 4. Pani Wójt Gminy Stanisławów oraz Stowarzyszenie „Thunder Independent” w tym byli i obecni żołnierze jednostki wojskowej „Grom” – spadkobiercy tradycji „Cichociemnych”, w dzisiejszą niedzielę serdecznie zapraszają na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej, poświęconej 21 – mu zrzutowi Cichociemnych mającemu miejsce w naszej okolicy w nocy z 16 na 17 lutego 1943 roku. Uroczystość odbędzie się po Mszy Św. o godz. 12.30 w centrum Pustelnika.
 5. Bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej, katecheza Kursu Przedmałżeńskiego. Wszystkich planujących zawarcie związku małżeńskiego w tym roku, serdecznie zapraszam.
 6. We wtorek przypada dzień imienin naszego Ordynariusza Ks. Bpa Romualda. W sposób szczególny pamiętajmy o Nim w naszych codziennych modlitwach, prosząc Boga o wszelkie potrzebne Mu łaski, dary Ducha Św. i opiekę MB Dobrej Drogi w Jego pasterskiej posłudze.
 7. W sobotę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to także Światowy Dzień Chorych. Wszystkich chorych, cierpiących, zapraszam na wspólną modlitwę w sobotę podczas Mszy Św. o godz. 17.00.
 8. Przyszła niedziela to II niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Rodziców i dzieci proszę o konieczną obecność.
 9. Z racji II niedzieli miesiąca, ofiary, które złożymy na tacę, przeznaczone są na potrzeby budowlano – remontowe w naszym kościele. Za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.
 10. We czwartek, w święto Ofiarowania Pańskiego zbieraliśmy ofiary na potrzeby zakonów klauzurowych. Zebraliśmy 818 zł i 20 gr. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc serdecznie dziękuję.
 11. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować rodzinom zamieszkującym na Goździówce, w Kątach Goździejewskich II i rodzinom z Ciopanu, za wspólną modlitwę w Waszych domach, spotkanie i życzliwe przyjęcie. Dziękuję też bardzo serdecznie za ofiary przekazane na rzecz parafii. Wszystkie ofiary przekazywane przy okazji Kolędy, są przeznaczone na wymianę ogrzewania w naszym kościele. Bóg Wam zapłać kochani za tę troskę!
 12. W tym tygodniu planuję odwiedzić:
  w poniedziałek 06 lutego chciałbym odwiedzić mieszkańców Ciopanu mieszkających pod n – rami 10A, 11, 11B, 11A, 11D, 11E,19 i 22, początek wizyty od godz. 17.00;
  we wtorek 07 lutego chciałbym odwiedzić mieszkańców Ciopanu mieszkających pod n-rami 27A, 27B, 10, 32 oraz w Zalesiu n-ry 25 i 26, początek wizyty od godz. 17.00;
  we środę 08 lutego chciałbym odwiedzić mieszkańców Ciopanu mieszkających pod n-rami 1A, 4, 5, 9A, 9C, 9B, 9D, początek wizyty od godz. 18.00;
  we czwartek 09 lutego chciałbym odwiedzić mieszkańców Ciopanu mieszkających pod n-rami 9, 12, 13A, 13, 13B, 14, 15, 16B, 16, 16A, początek wizyty od godz. 16.00;
  w piątek 10 lutego, chciałbym odwiedzić mieszkańców Łęki mieszkających od n-ru 34 do n-ru 22, początek wizyty od godz. 18.00;
  w sobotę 11 lutego, chciałbym odwiedzić mieszkańców Krubek – Górek mieszkających od n-ru 1 do n-ru 11C, początek wizyty od godz. 9.00.
 13. Natomiast w następnym tygodniu planuję odwiedzić:
  w poniedziałek 13 lutego chciałbym odwiedzić mieszkańców Łęki, zamieszkujących od n-ru 21 do n-ru 11. Początek wizyty od godz. 17.00.
  We wtorek 14 lutego chciałbym odwiedzić mieszkańców Łęki, zamieszkujących od n-ru 10A do n-ru 2D. Początek wizyty od godz. 17.00.
  We środę 15 lutego chciałbym odwiedzić mieszkańców Łęki, mieszkających od n-ru 1A do n-ru 1D. Początek wizyty od godz. 18.00.
  Tym samych, we środę 15 lutego, zakończyłaby się tegoroczna wizyta duszpasterska. Rodziny, z którymi nie udało mi się spotkać w czasie kolędy, a które chciałyby, abyśmy się spotkali, zapraszam do zgłoszenia tego w zakrystii w celu ustalenia terminu.
 14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content