Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w niedziele o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dzisiaj po Mszy Św. wieczornej katecheza Kursu Przedmałżeńskiego. Młodzież planującą zawarcie związku małżeńskiego w tym roku serdecznie zapraszam.
 4. W dzisiejszą niedzielę po wszystkich Mszach Św. zbieramy do puszek ofiary na chorych objętych opieką Caritas naszej diecezji. Za życzliwą pomoc wszystkim serdecznie dziękuję.
 5. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W naszych codziennych modlitwach prośmy dobrego Boga o łaskę nawrócenia dla ludzi uzależnionych od alkoholu. Potrzeba im naszej modlitwy do wyzwolenia się z tej niewoli zła.
 6. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa, tym samym rozpoczynamy Wielki Post. Dla nas – ludzi wierzących – Wielki Post jest czasem o charakterze pokutnym i pasyjnym. Chcemy jak najgłębiej przeżyć mękę i śmierć naszego Zbawiciela po to, by pełniej zrozumieć radość i nowość Jego zmartwychwstania. We Środę Popielcową Msze Św. w naszej parafii o godz. 9.00, 17.00 i 19.00. Podczas każdej Mszy Św. pokutny obrzęd posypania głów popiołem. Pamiętajmy moi drodzy, że we Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły.
 7. Przy tej okazji chciałbym przypomnieć obowiązujące nas przepisy postne. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich wierzących, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki w roku oraz w Wigilię Narodzenia Pańskiego. Post ścisły, czyli ilościowy i jakościowy, obowiązuje we Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich wierzących od 18 do 60 roku życia.
 8. W piątek rozpoczynamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 15.30 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci. Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 18.00. Zarówno dzieci jak i dorosłych do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 9. W niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i pierwsze w tym roku nasze wspólne nabożeństwo Gorzkich Żali. Zapraszam serdecznie dorosłych, młodzież i dzieci.
 10. Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne przeżywać będziemy 16, 17 i 18 marca. Szczegółowy program Rekolekcji, będzie dostępny w przyszłą niedzielę w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii.
 11. Bardzo serdecznie proszę osoby, które zamówiły Msze Św. 16 i 17 marca na godz. 12.30 o pilny kontakt w zakrystii.
 12. W tym tygodniu chcielibyśmy dokończyć tegoroczną wizytę duszpasterską.
  Jutro w poniedziałek 20 lutego, chciałbym odwiedzić mieszkańców Łęki mieszkających od n-ru 34 do n-ru 22, początek wizyty od godz. 19.00;
  we wtorek 21 lutego, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Łęki, jeden z nas rozpocznie od n-ru 1D a drugi od n-ru 21, początek wizyty od godz. 19.00;
  sobotę 25 lutego, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Krubek – Górek, jeden z nas rozpocznie od n-ru 1 a drugi od n-ru 11C, początek wizyty od godz. 9.00. Tym samych, właśnie w tę sobotę, zakończyłaby się tegoroczna wizyta duszpasterska.
 13. W ub. niedzielę, z racji II niedzieli miesiąca zbieraliśmy ofiary na potrzeby budowlano – remontowe w naszym kościele. Zebraliśmy na ten cel 3.087 zł i 70 gr. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję. Natomiast do puszek zbieraliśmy ofiary na pomoc humanitarna dla ofiar trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji. Zebraliśmy 1.910 zł i 31 gr. Wszystkim za te ofiary serdeczne Bóg zapłać!
 14. Z serdeczną prośbą zwracam się do Państwa Sołtysów, aby przy zbieranych opłatach za podatek, przeprowadzić zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego i do dekoracji kwiatami naszego kościoła przez cały rok. Bardzo o tę pomoc proszę!
 15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content