Wśród tych, którzy przybyli, aby oddać pokłon Bogu w czasie święta, byli też niektórzy Grecy. Oni więc przystąpili do Filipa, pochodzącego z Betsaidy Galilejskiej, i prosili go, mówiąc: «Panie, chcemy ujrzeć Jezusa». Filip poszedł i powiedział Andrzejowi. Z kolei Andrzej i Filip poszli i powiedzieli Jezusowi.
A Jezus dał im taką odpowiedź: «Nadeszła godzina, aby został otoczony chwałą Syn Człowieczy. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli ziarno pszenicy, wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostanie samo jedno, ale jeśli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. Kto zaś chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec.
Teraz dusza moja doznała lęku i cóż mam powiedzieć? Ojcze, wybaw Mnie od tej godziny. Ależ właśnie dlatego przyszedłem na tę godzinę. Ojcze, wsław imię Twoje!»
Wtem rozległ się głos z nieba: «Już wsławiłem i jeszcze wsławię». Stojący tłum to usłyszał i mówił: «Zagrzmiało!» Inni mówili: «Anioł przemówił do Niego». Na to rzekł Jezus: «Głos ten rozległ się nie ze względu na Mnie, ale ze względu na was. Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie wyrzucony precz. A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie».
To mówił, oznaczając, jaką śmiercią miał umrzeć.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.02.2023r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w niedziele o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. Dziś, po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i pierwsze w tym roku nasze wspólne nabożeństwo Gorzkich Żali. Zapraszam serdecznie dorosłych, młodzież i dzieci.
  4. Dzisiaj po Mszy Św. wieczornej katechezy Kursu Przedmałżeńskiego nie będzie. W przyszłą niedzielę zajęcia Kursu będą już normalnie.
  5. W piątek o godz. 15.30 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci. Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 18.00. Zarówno dzieci jak i dorosłych do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  6. W najbliższy piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.00, dla dorosłych od godz. 17.15. Po Drodze Krzyżowej dla dorosłych, wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 21.00.
  7. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca, po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
  8. W sobotę przeżywać również będziemy święto Św. Kazimierza Królewicza.
  9. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Gorzkich Żali.
  10. Program tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych jest już wywieszony w gablocie przed kościołem oraz znajdziemy go na stronie internetowej naszej parafii.
  11. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy do puszek ofiary dla chorych objętych opieką Caritas naszej diecezji. Zebraliśmy na ten cel 1.030 zł i 30 gr. Za życzliwą pomoc wszystkim serdecznie dziękuję.
  12. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować rodzinom zamieszkującym na Łęce i Krubkach – Górkach, za wspólną modlitwę w Waszych domach, spotkanie i życzliwe przyjęcie. Dziękuję też bardzo serdecznie za ofiary przekazane na rzecz parafii. Wszystkie ofiary przekazywane przy okazji Kolędy, są przeznaczone na wymianę ogrzewania w naszym kościele. Bóg Wam zapłać kochani za tę troskę!
  13. Również bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Ciopanu i Panu Sołtysowi Zbigniewowi Witkowskiemu za zebrane ofiary na kwiaty do naszego kościoła. Przekazanych mi zostało 810 zł. Bóg Wam zapłać moi drodzy!
  14. Z serdeczną prośbą zwracam się do Państwa Sołtysów, aby przy roznoszeniu zawiadomień podatkowych, przeprowadzić zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego i do dekoracji kwiatami naszego kościoła przez cały rok. Bardzo o tę pomoc proszę!
  15. Bardzo proszę osoby, które w 2024r. planują zawarcie związku małżeńskiego, o zgłaszanie terminu w zakrystii. Osoby planujące w 2024r. zarezerwowanie terminu Mszy Św. Gregoriańskiej, również już proszę o zgłaszanie terminów w zakrystii.
  16. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.