Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16-20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.02.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w niedziele o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dziś, po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i pierwsze w tym roku nasze wspólne nabożeństwo Gorzkich Żali. Zapraszam serdecznie dorosłych, młodzież i dzieci.
 4. Dzisiaj po Mszy Św. wieczornej katechezy Kursu Przedmałżeńskiego nie będzie. W przyszłą niedzielę zajęcia Kursu będą już normalnie.
 5. W piątek o godz. 15.30 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci. Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 18.00. Zarówno dzieci jak i dorosłych do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 6. W najbliższy piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.00, dla dorosłych od godz. 17.15. Po Drodze Krzyżowej dla dorosłych, wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 21.00.
 7. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca, po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
 8. W sobotę przeżywać również będziemy święto Św. Kazimierza Królewicza.
 9. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Gorzkich Żali.
 10. Program tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych jest już wywieszony w gablocie przed kościołem oraz znajdziemy go na stronie internetowej naszej parafii.
 11. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy do puszek ofiary dla chorych objętych opieką Caritas naszej diecezji. Zebraliśmy na ten cel 1.030 zł i 30 gr. Za życzliwą pomoc wszystkim serdecznie dziękuję.
 12. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować rodzinom zamieszkującym na Łęce i Krubkach – Górkach, za wspólną modlitwę w Waszych domach, spotkanie i życzliwe przyjęcie. Dziękuję też bardzo serdecznie za ofiary przekazane na rzecz parafii. Wszystkie ofiary przekazywane przy okazji Kolędy, są przeznaczone na wymianę ogrzewania w naszym kościele. Bóg Wam zapłać kochani za tę troskę!
 13. Również bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Ciopanu i Panu Sołtysowi Zbigniewowi Witkowskiemu za zebrane ofiary na kwiaty do naszego kościoła. Przekazanych mi zostało 810 zł. Bóg Wam zapłać moi drodzy!
 14. Z serdeczną prośbą zwracam się do Państwa Sołtysów, aby przy roznoszeniu zawiadomień podatkowych, przeprowadzić zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego i do dekoracji kwiatami naszego kościoła przez cały rok. Bardzo o tę pomoc proszę!
 15. Bardzo proszę osoby, które w 2024r. planują zawarcie związku małżeńskiego, o zgłaszanie terminu w zakrystii. Osoby planujące w 2024r. zarezerwowanie terminu Mszy Św. Gregoriańskiej, również już proszę o zgłaszanie terminów w zakrystii.
 16. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content