III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12.03.2023r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w niedziele o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. Tak jak w każdą wielkopostną niedzielę, po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Gorzkich Żali. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  4. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. Zarówno dzieci jak i rodziców proszę o obecność.
  5. Bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej katecheza Kursu Przedmałżeńskiego. Młodzież serdecznie zapraszam.
  6. Ofiary, które w dzisiejszą niedzielę złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano remontowe w naszym kościele. Bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie tych prac.
  7. Jutro przypada 10r. wyboru papieża Franciszka. Otoczmy Go naszą szczególną modlitwą, by w pokoju prowadził Kościół Chrystusowy w tych trudnych czasach.
  8. W tym tygodniu, we czwartek, rozpoczynamy nasze tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne. To czas dany nam przez Pana Boga na odnowę ducha, na ożywienie w sercu wiary i nadziei. Postarajmy się całym sercem w tych refleksjach uczestniczyć. Niech w tym czasie na Mszy Św., u spowiedzi nikogo z nas nie zabraknie. Spowiedź będzie we czwartek i w piątek. Szczegółowe informacje znajdziemy w gablocie przed kościołem i na naszej stronie parafialnej. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam!
  9. W przyszłą niedzielę 19 marca rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Starajmy się w tym szczególnym tygodniu uczestniczyć we Mszy Św., wspólnej modlitwie i refleksji nad wartością życia. Zapraszam bardzo serdecznie.
  10. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie katechetyczne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.
  11. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy do puszek ofiary na dzieło misyjne Ad Gentes. Zebraliśmy 620 zł. i 20 gr. Za wsparcie tej pomocy misyjnej wszystkim serdecznie dziękuję.
  12. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Gorzanki i sołtysowi P. Wiesławowi Wieczorkowi za zebrane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i do naszego kościoła. Przekazanych mi zostało 520 zł. Również bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Zawiesiuch i Pani Marzenie Wnuk za zebrane ofiary na kwiaty. Przekazanych mi zostało 300 zł. Bóg Wam zapłać moi drodzy!
  13. Moi Drodzy! W niedzielę 26 marca o godz. 19.00 w sali naszego OSP, będzie miało miejsce spotkanie autorskie z P. Jakubem Maciejewskim, autorem książki „Wojna – reportaż z Ukrainy”. W ostatnich miesiącach, książka ta stała się bestsellerem tłumaczonym na wiele języków. Zamówiłem trochę książek w wydawnictwie. Będzie je można nabyć przed spotkaniem oraz otrzymać autograf autora. Zachęcam wszystkich do zarezerwowania sobie czasu na ten dzień i wszystkich serdecznie zapraszam.
  14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.