Wśród tych, którzy przybyli, aby oddać pokłon Bogu w czasie święta, byli też niektórzy Grecy. Oni więc przystąpili do Filipa, pochodzącego z Betsaidy Galilejskiej, i prosili go, mówiąc: «Panie, chcemy ujrzeć Jezusa». Filip poszedł i powiedział Andrzejowi. Z kolei Andrzej i Filip poszli i powiedzieli Jezusowi.
A Jezus dał im taką odpowiedź: «Nadeszła godzina, aby został otoczony chwałą Syn Człowieczy. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli ziarno pszenicy, wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostanie samo jedno, ale jeśli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. Kto zaś chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec.
Teraz dusza moja doznała lęku i cóż mam powiedzieć? Ojcze, wybaw Mnie od tej godziny. Ależ właśnie dlatego przyszedłem na tę godzinę. Ojcze, wsław imię Twoje!»
Wtem rozległ się głos z nieba: «Już wsławiłem i jeszcze wsławię». Stojący tłum to usłyszał i mówił: «Zagrzmiało!» Inni mówili: «Anioł przemówił do Niego». Na to rzekł Jezus: «Głos ten rozległ się nie ze względu na Mnie, ale ze względu na was. Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie wyrzucony precz. A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie».
To mówił, oznaczając, jaką śmiercią miał umrzeć.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2023r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w niedziele o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. Tak jak w każdą wielkopostną niedzielę, po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Gorzkich Żali. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  4. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie katechetyczne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.
  5. Bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej katecheza Kursu Przedmałżeńskiego. Młodzież serdecznie zapraszam.
  6. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Starajmy się w tym szczególnym tygodniu uczestniczyć we Mszy Św., wspólnej modlitwie i refleksji nad wartością życia. Zapraszam bardzo serdecznie.
  7. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy na tacę ofiary, które przeznaczone były na prace budowlano remontowe w naszym kościele. Zebraliśmy na ten cel 3.087 zł i 20 gr. Bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie tych prac.
  8. Jutro wraz z całym Kościołem przeżywać będziemy uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i ziemskiego opiekuna Pana Jezusa. Msze Św. w naszym kościele o godz. 17.00 i 18.00. Wszystkich do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  9. W sobotę przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w naszej parafii o godz. 9.00 i 17.00. Podczas Mszy Św. o godz. 17.00, dzieci z kl. III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. przeżywać będą uroczystość wręczenia książeczek pierwszokomunijnych. Do udziału we Mszy Św. wszystkich serdecznie zapraszam.
  10. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy Św. poświęcenie naszych krzyży domowych. Zadbajmy o to, aby każdy z nas przyszedł na Mszę Św. z krzyżem. Niech znów poświęcone przypominają nam że to właśnie w Krzyżu jest nasze zbawienie.
  11. Moi Drodzy! Również w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w sali naszego OSP, będzie miało miejsce spotkanie autorskie z P. Jakubem Maciejewskim, autorem książki „Wojna – reportaż z Ukrainy”. W ostatnich miesiącach, książka ta stała się bestsellerem tłumaczonym na wiele języków. Zamówiłem trochę książek w wydawnictwie. Będzie je można nabyć przed spotkaniem oraz po spotkaniu otrzymać autograf autora. Zachęcam wszystkich do zarezerwowania sobie czasu na ten wieczór i wszystkich serdecznie zapraszam.
  12. Na Drogę Krzyżową ulicami Pustelnika wyruszymy w piątek 31 marca. Tę Drogę Krzyżową rozpoczniemy w kościele o godz. 18.00. Dzieci, młodzież oraz wszystkich dorosłych serdecznie zapraszam.
  13. Z serdeczną prośba zwracam się do Was wszystkich o nie wyrzucanie śmieci cmentarnych za parkan od strony rzeki. Nasze śmieci cmentarne (wiązanki, mniejsze wieńce) znajdują się w rzece i na Łęce, i na Krubkach – Górkach a niektóre i płyną dalej. Są miejsca wyznaczone na składanie śmieci i bardzo Was proszę by tam je wyrzucać.
  14. Z całego serca pragnę podziękować mieszkańcom Łęki oraz sołtysowi P. Pawłowi Goździejewskiemu za zebrane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i do dekoracji naszego kościoła przez cały rok. Przekazanych mi zostało 200 zł. Również bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Poręb i sołtysowi P. Władysławowi Wieczorkowi za zebrane ofiary na kwiaty. Przekazanych mi zostało 410 zł. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Goździówki i sołtysowi P. Robertowi Rurka za zebrane na ten cel ofiary. Przekazanych mi zostało 910 zł. Również bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Wólki Wybranieckiej i sołtysowi P. Janowi Popławskiemu za zebrane ofiary na kwiaty. Przekazanych mi zostało 670 zł. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Walercina oraz sołtysowi P. Józefowi Wieczorkowi za zebrane ofiary na kwiaty. Przekazanych mi zostało 600 zł. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Wólki Konstancji i P. sołtys Małgorzacie Zdrojewskiej za ofiary zebrane na kwiaty. Przekazanych mi zostało 400 zł. Również bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Pustelnika i P. sołtys Sylwi Buczek za zebrane ofiary na kwiaty. Przekazanych mi zostało 1.622 zł. Bóg Wam zapłać moi drodzy!
  15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.