Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w niedziele o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Tak jak w każdą wielkopostną niedzielę, po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Gorzkich Żali. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 4. W dzisiejszą niedzielę na każdej Mszy Św. poświęcenie naszych krzyży domowych. Zadbajmy o to, aby każdy z nas przyszedł na Mszę Św. z krzyżem. Niech znów poświęcone przypominają nam że to właśnie w Krzyżu jest nasze zbawienie.
 5. Również dzisiaj o godz. 19.00 w sali naszego OSP, będzie miało miejsce spotkanie autorskie z P. Jakubem Maciejewskim, autorem książki „Wojna – reportaż z Ukrainy”. W ostatnich miesiącach, książka ta stała się bestsellerem tłumaczonym na wiele języków. Zamówiłem trochę książek w wydawnictwie. Będzie je można nabyć przed spotkaniem a po spotkaniu otrzymać autograf autora. Zachęcam wszystkich do zarezerwowania sobie czasu na ten wieczór i wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
 6. Na Drogę Krzyżową ulicami Pustelnika wyruszymy w najbliższy piątek 31 marca. Drogę Krzyżową rozpoczniemy w kościele o godz. 18.00. Dzieci, młodzież oraz wszystkich dorosłych serdecznie zapraszam.
 7. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca a po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca. Do wspólnej modlitwy wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
 8. Również w sobotę o godz. 17.00 spotkanie ministrantów. Wszystkich ministrantów proszę o konieczną obecność.
 9. W przyszłą niedzielę przypada 18r. śm. naszego rodaka Św. Jana Pawła II. Zapraszam Wszystkich na godz. 21.00. Apelem Jasnogórskim rozpoczniemy nabożeństwo i czuwanie modlitewne w intencji przebłagalnej za profanację św. Papieża Polaka.
 10. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm odbywa się na początku każdej Mszy Św. Wszystkich do udziału we Mszy Św. serdecznie zapraszam.
 11. Po Niedzieli Palmowej rozpoczynamy juz Wielki Tydzień bezpośrednio przygotowujący nas do przeżywania Triduum Paschalnego. Spowiedź w Wielki Poniedziałek, w Wielki Wtorek i w Wielką Środę od godz. 17.00 do godz. 19.30. W czasie Triduum Paschalnego spowiedzi nie będzie. W Wielki Czwartek Msza Św. Wieczerzy Pańskiej będzie odprawiana o godz. 18.00. W Wielki Piątek o godz. 15.00 rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Wigilię Paschalną rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Na te wielkie i święte dla nas wydarzenia Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam. Zaplanujmy sobie już ten czas by w Triduum Paschalne nikogo z nas nie zabrakło.
 12. Święcenie pokarmów tradycyjnie w Wielką Sobotę od rana. Szczegółowy program znajdziemy w gablocie przed kościołem i na naszej stronie internetowej.
 13. Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego jak zawsze o godz. 6.00. Później jeszcze Msze Św. o godz. 11.00 i 12.30. Mszy Św. wieczornej w I Dzień Świąt nie będzie.
 14. Z całego serca pragnę podziękować mieszkańcom Cięciwy oraz P. Małgorzacie Karłowskiej za zebrane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i do dekoracji naszego kościoła przez cały rok. Przekazanych mi zostało 150 zł. Również bardzo serdecznie dziękuję indywidualnym ofiarodawcom z Krubek – Górek i z Kątów Goździejewskich II za przekazane na ten cel ofiary. Bóg Wam zapłać kochani za pamięć i wsparcie.
 15. W zakrystii są do nabycia bardzo ładne woskowe gromnice. Jeśli ktoś nie ma w domu lub już się gromnica zużyła, zapraszam do zakrystii.
 16. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content