Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

NIEDZIELA PALMOWA – 02.04.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w niedziele o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm odbywa się na początku każdej Mszy Św. Wszystkich do udziału we Mszy Św. serdecznie zapraszam.
 4. Tak jak w każdą wielkopostną niedzielę, po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Gorzkich Żali. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 5. Dzisiaj przypada 18r. śm. naszego rodaka Św. Jana Pawła II. Zapraszam Wszystkich na godz. 21.00. Apelem Jasnogórskim rozpoczniemy nabożeństwo i czuwanie modlitewne w intencji przebłagalnej za profanację św. Papieża Polaka.
 6. Jutro rozpoczynamy już Wielki Tydzień, bezpośrednio przygotowujący nas do przeżywania Triduum Paschalnego. Spowiedź w Wielki Poniedziałek, w Wielki Wtorek i w Wielką Środę od godz. 17.00 do godz. 19.30. W czasie Triduum Paschalnego spowiedzi nie będzie.
 7. W Wielką Środę od godz. 10.00 chciałbym wyjechać do chorych. Bardzo proszę, by osoby chore zgłaszać w zakrystii.
 8. Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy przeżywanie Triduum Paschalnego – najważniejszych wydarzeń naszej wiary.
  W Wielki Czwartek Msza Św. Wieczerzy Pańskiej będzie odprawiana o godz. 18.00. Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” – kaplicy adoracji. Po Mszy Św. możliwość adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zapraszam bardzo serdecznie do adoracji.
  W Wielki Piątek adorację Najświętszego Sakramentu wznowimy od godz. 8.00. O godz. 15.00 rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
  Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po uroczystej liturgii, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „ Grobu Pańskiego” i możliwość adoracji do godz. 21.00.
  W Wielką Sobotę, adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy od godz. 8.00. Święcenie pokarmów na nasze stoły świąteczne od godz. 9.00. Szczegółowy program święcenia jest wywieszony w gablocie przed kościołem i znajdziemy go również na naszej stronie parafialnej w internecie. O godz. 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  Wigilię Paschalną rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz. 19.00.
  Na te wielkie i święte dla nas wydarzenia wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
  Zaplanujmy sobie moi drodzy ten czas tak, by w Triduum Paschalne nikogo z nas nie zabrakło.
 9. Ofiary, które w Wielki Piątek złożymy na tacę przy adoracji Krzyża, przeznaczone są na utrzymanie i konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 10. W Wielki Piątek przypada I Piątek Miesiąca. Do spowiedzi zapraszamy w poniedziałek, wtorek lub środę. Ważne jest, abyśmy w piątek przyjęli Komunię Św.
 11. Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego jak zawsze o godz. 6.00. Później jeszcze Msze Św. o godz. 11.00 i 12.30. Mszy Św. wieczornej w I Dzień Świąt nie będzie. Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy Św. o godz. 12.30.
 12. W drugi dzień świąt Wielkanocnych, w świąteczny Poniedziałek, porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę.
 13. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Krubek – Górek oraz P. sołtysowi Arturowi Szejnie za zebrane ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego i do dekoracji naszego kościoła w ciągu roku. Przekazanych mi zostało 710 zł. Dziękuję również indywidualnym ofiarodawcom z Małkowa i Kątów Goździejewskich II za przekazane ofiary. Bóg zapłać.
 14. W zakrystii są do nabycia bardzo ładne woskowe gromnice. Jeśli ktoś nie ma w domu lub już się gromnica zużyła, zapraszam do zakrystii. Zatroszczmy się, by na Wigilię Paschalną, każdy z nas miał gromnicę.
 15. W niedzielę 16 kwietnia, dzieci z kl. III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. przeżywać będą odnowienie przyrzeczeń Chrztu Św. Bardzo proszę wszystkich rodziców, rodziców chrzestnych o obecność. Proszę również o obecność wszystkie dzieci.
 16. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content