Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

WIELKI CZWARTEK – 06.04.2023r.

  1. Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy przeżywanie Triduum Paschalnego – najważniejszych wydarzeń naszej wiary. Za chwilę przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” – kaplicy adoracji. Dziś jeszcze możliwość adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie do adoracji.
  2. Dziś możemy zyskać odpust zupełny, na zwykłych warunkach. Odpust związany jest z pobożnym udziałem w przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i pobożną adoracją choć przez dłuższą chwilę.
  3. Przez dni Triduum Paschalnego, Kościół w ciszy i skupieniu chce trwać przy swoim Panu i Zbawicielu. Jutro możliwość adoracji już od godz. 8.00. O godz. 15.00, w godzinie śmierci naszego Zbawiciela, rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
    Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej jutro o godz. 18.00.
  4. W dniu jutrzejszym możemy zyskać odpust zupełny pobożnie uczestnicząc w adoracji Krzyża.
  5. Pamiętajmy Kochani, że w dniu jutrzejszym obowiązuje nas post ścisły czyli ilościowy i jakościowy. Nie spożywamy pokarmów mięsnych i pochodnych od mięsa. Spożywamy tylko jeden posiłek do syta.
  6. Ofiary, które jutro złożymy na tacę przy adoracji Krzyża, przeznaczone są na utrzymanie i konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content