Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ – 07.04.2023r.

1. Trwamy w ciszy Triduum Paschalnego. Za chwilę przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „ Grobu Pańskiego”. Bezpośrednio po wystawieniu Pana Jezusa w Grobie Pańskim, rozpoczniemy całodobową adorację. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie do adoracji.
  2. Pamiętajmy Kochani, że w dniu dzisiejszym obowiązuje nas post ścisły czyli ilościowy i jakościowy. Nie spożywamy pokarmów mięsnych i pochodnych od mięsa. Spożywamy tylko jeden posiłek do syta. Jutro Kościół trwa w poście paschalnym. Nie spożywamy pokarmów mięsnych i pochodnych od mięsa.
  3. Jutro święcenie pokarmów od godz. 9.00 do godz. 12.30. Szczegółowy program święcenia znajdziemy w gablocie przed kościołem i na naszej stronie internetowej. U ministrantów będzie można nabywać wodę święconą do naszych domów.
  4. Nowenna do Miłosierdzia Bożego jutro o godz. 15.00.
  5. Uroczystą liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczynamy jutro o godz. 19.00. Bardzo serdecznie proszę abyśmy na liturgię Wigilii przyszli ze świecami. Podczas tej liturgii odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne.
  6. Jutro po liturgii Wigilii Paschalnej możliwość adoracji Pana Jezusa do godz. 22.00. Serdecznie wszystkich zapraszam.
  7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest do nabycia specjalne wydanie „ Dobrych Nowin” poświęcone osobie św. Jana Pawła II. Wydanie to możemy sobie wziąć do domu bezpłatnie.