Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w niedziele o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.
 4. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy dni modlitw o powołania kapłańskie i do służby w Kościele. Przez ten tydzień, w naszych codziennych modlitwach, prośmy dobrego Boga, by nie brakowało robotników w Jego Winnicy.
 5. Jutro rozpoczyna się maj, w którym sprawujemy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii, nabożeństwa majowe będą sprawowane codziennie. W poniedziałki, wtorki, środy i piątki po Mszy Św. wieczornej. We czwartki po Mszy Św. o godz. 8.00. W soboty i w niedziele o godz. 17.30. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
 6. We środę przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Św. w tym dniu będą odprawiane według porządku niedzielnego.
 7. We środę podczas Mszy Św. o godz. 12.30 modlić się będziemy w intencji naszych strażaków z OSP w Pustelniku. Po tej Mszy Św. uroczyste nabożeństwo majowe i akt zawierzenia naszej Ojczyzny i nas samych Matce Bożej. Do udziału we Mszy Św. i w nabożeństwie wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
 8. We czwartek przypada wspomnienie Św. Floriana męczennika, patrona naszej diecezji. Msze Św. o godz. 8.00 i 9.00. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach za nawiedzenie naszej bazyliki katedralnej i odmówienie tam Modlitwy Pańskiej i Wyznania Wiary.
 9. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Po nabożeństwie majowym możliwość adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 21.00.
 10. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe i nasze spotkanie zakończymy nabożeństwem majowym.
 11. W sobotę przeżywać będziemy również święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 12. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, asystę kościelna i naszych strażaków.
 13. W następny poniedziałek 8 maja przeżywać będziemy nasz odpust parafialny ku czci Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Uroczysta Msza Św. odpustowa będzie odprawiona o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Jakub. Po Mszy Św. nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna. Wszystkich Was kochani do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 14. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Wymiana dotyczy sektorów B, C, D i E. Można zapisywać się w zakrystii.
 15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content