Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w niedziele o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.
 4. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy dni modlitw o powołania kapłańskie i do służby w Kościele. Przez ten tydzień, w naszych codziennych modlitwach, prośmy dobrego Boga, by nie brakowało robotników w Jego Winnicy.
 5. Jutro rozpoczyna się maj, w którym sprawujemy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii, nabożeństwa majowe będą sprawowane codziennie. W poniedziałki, wtorki, środy i piątki po Mszy Św. wieczornej. We czwartki po Mszy Św. o godz. 8.00. W soboty i w niedziele o godz. 17.30. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
 6. We środę przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Św. w tym dniu będą odprawiane według porządku niedzielnego.
 7. We środę podczas Mszy Św. o godz. 12.30 modlić się będziemy w intencji naszych strażaków z OSP w Pustelniku. Po tej Mszy Św. uroczyste nabożeństwo majowe i akt zawierzenia naszej Ojczyzny i nas samych Matce Bożej. Do udziału we Mszy Św. i w nabożeństwie wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
 8. We czwartek przypada wspomnienie Św. Floriana męczennika, patrona naszej diecezji. Msze Św. o godz. 8.00 i 9.00. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach za nawiedzenie naszej bazyliki katedralnej i odmówienie tam Modlitwy Pańskiej i Wyznania Wiary.
 9. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Po nabożeństwie majowym możliwość adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 21.00.
 10. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe i nasze spotkanie zakończymy nabożeństwem majowym.
 11. W sobotę przeżywać będziemy również święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 12. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, asystę kościelna i naszych strażaków.
 13. W następny poniedziałek 8 maja przeżywać będziemy nasz odpust parafialny ku czci Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Uroczysta Msza Św. odpustowa będzie odprawiona o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Jakub. Po Mszy Św. nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna. Wszystkich Was kochani do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 14. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Wymiana dotyczy sektorów B, C, D i E. Można zapisywać się w zakrystii.
 15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content