Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 07.05.2023r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe w maju i czerwcu jest odprawiane w niedziele o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. Dzisiejsza niedziela to I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, asystę kościelna i naszych strażaków.
  4. Jutro, w poniedziałek 8 maja przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Uroczysta Msza Św. odpustowa będzie odprawiona o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Jakub. Po Mszy Św. nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna. Wszystkich Was kochani do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy w odpustową uroczystość serdecznie zapraszam.
  5. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele.
  6. Również w przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii przedstawicieli parafii MB Pompejańskiej w Warszawie, którzy po Mszach Św. do puszek zbierać będą ofiary na budowę kościoła w swojej parafii. Za życzliwą pomoc dla nich serdecznie Wam dziękuję.
  7. W niedzielę 28 maja, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, dzieci z kl. III naszej parafii, przystąpią do I Komunii Św. Bardzo serdecznie Was proszę o zaplanowanie sobie w tym dniu innej godziny Mszy Św., aby na godz. 9.00 było miejsce dla dzieci i ich najbliższych.
  8. Moi Drodzy! Powoli zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała. Przeżywać ją będziemy 08 czerwca. W tym roku, bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy:
    I – mieszkańców ulic Szkolnej, Słonecznej, Lipowej, Świerkowej, Polnej, Leśnej, Poprzecznej, Akacjowej, Klonowej
    II – mieszkańców Cisówki
    III – mieszkańców Kątów Goździejewskich I
    IV – mieszkańców Łęki
  9. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Wymiana dotyczy sektorów B, C, D i E. Można zapisywać się w zakrystii.
  10. Moi Drodzy! Z piątku na sobotę grupa młodzieży balowała pod kościołem. Nie dość, że zostawili stertę butelek po wódce i puszek po piwie to jeszcze dopuścili się wandalizmu wyłamując część ogrodzenia przy plebanii.
  11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.