Gdy się zbliżali do Jerozolimy, do Betfage i Betanii na Górze Oliwnej, Jezus posłał dwóch spośród swoich uczniów i rzekł im: „Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz przy wejściu do niej znajdziecie oślę uwiązane, na którym jeszcze nikt z ludzi nie siedział. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj. A gdyby was kto pytał, dlaczego to robicie, powiedzcie: «Pan go potrzebuje i zaraz odeśle je tu z powrotem»”.
Poszli i znaleźli oślę przywiązane do drzwi z zewnątrz, na ulicy. Odwiązali je, a niektórzy ze stojących tam pytali ich: „Co to ma znaczyć, że odwiązujecie oślę?” Oni zaś odpowiedzieli im tak, jak Jezus polecił. I pozwolili im.
Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie. Wielu zaś słało swe płaszcze na drodze, a inni gałązki zielone ścięte na polach. A ci, którzy Go poprzedzali i którzy szli za Nim, wołali: „Hosanna. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego Dawida, które przychodzi. Hosanna na wysokościach.”.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 07.05.2023r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe w maju i czerwcu jest odprawiane w niedziele o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. Dzisiejsza niedziela to I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, asystę kościelna i naszych strażaków.
  4. Jutro, w poniedziałek 8 maja przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Uroczysta Msza Św. odpustowa będzie odprawiona o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Jakub. Po Mszy Św. nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna. Wszystkich Was kochani do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy w odpustową uroczystość serdecznie zapraszam.
  5. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele.
  6. Również w przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii przedstawicieli parafii MB Pompejańskiej w Warszawie, którzy po Mszach Św. do puszek zbierać będą ofiary na budowę kościoła w swojej parafii. Za życzliwą pomoc dla nich serdecznie Wam dziękuję.
  7. W niedzielę 28 maja, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, dzieci z kl. III naszej parafii, przystąpią do I Komunii Św. Bardzo serdecznie Was proszę o zaplanowanie sobie w tym dniu innej godziny Mszy Św., aby na godz. 9.00 było miejsce dla dzieci i ich najbliższych.
  8. Moi Drodzy! Powoli zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała. Przeżywać ją będziemy 08 czerwca. W tym roku, bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy:
    I – mieszkańców ulic Szkolnej, Słonecznej, Lipowej, Świerkowej, Polnej, Leśnej, Poprzecznej, Akacjowej, Klonowej
    II – mieszkańców Cisówki
    III – mieszkańców Kątów Goździejewskich I
    IV – mieszkańców Łęki
  9. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Wymiana dotyczy sektorów B, C, D i E. Można zapisywać się w zakrystii.
  10. Moi Drodzy! Z piątku na sobotę grupa młodzieży balowała pod kościołem. Nie dość, że zostawili stertę butelek po wódce i puszek po piwie to jeszcze dopuścili się wandalizmu wyłamując część ogrodzenia przy plebanii.
  11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.