Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.05.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe w maju i czerwcu jest odprawiane w niedziele o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dzisiejsza niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiary, które złożyliśmy na tacę przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Wszystkim Wam za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 4. Również w dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii przedstawicieli parafii MB Pompejańskiej w Warszawie, którzy po Mszach Św. do puszek zbierać będą ofiary na budowę kościoła w swojej parafii. Za życzliwą pomoc dla nich serdecznie Wam dziękuję.
 5. Od dzisiaj, rozpoczynamy tydzień modlitw błagalnych o urodzaje. Prośmy dobrego Boga, by nikomu z nas nie zabrakło chleba powszedniego.
 6. We wtorek przeżywać będziemy uroczystość Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Msze Św. w tym dniu o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
 7. Od najbliższego piątku rozpoczynamy nowennę do Ducha Św. Nowennę będziemy odprawiać w czasie nabożeństw majowych.
 8. W sobotę na Ciopanie przy figurce MB Fatimskiej będzie odprawiona Msza Św. Wszystkich mieszkańców Ciopanu, bliskich, znajomych serdecznie zapraszam.
 9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę.
 10. Ofiary, które w przyszłą niedzielę złożymy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. O wsparcie tej potrzeby serdecznie Was proszę.
 11. Powoli kończy się czas komunii św. wielkanocnej. Tych, którzy jeszcze nie zdążyli ze spowiedzią wielkanocną serdecznie zapraszam i do pojednania się z Panem Bogiem i do komunii św.
 12. We wtorek 23 maja będzie spotkanie Rady Parafialnej. Spotkanie odbędzie się na plebanii o godz. 20.00.
 13. W niedzielę 28 maja, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, dzieci z kl. III naszej parafii, przystąpią do I Komunii Św. Bardzo serdecznie Was proszę o zaplanowanie sobie w tym dniu innej godziny Mszy Św., aby na godz. 9.00 było miejsce dla dzieci i ich najbliższych.
 14. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Wymiana dotyczy sektorów B, C, D i E. Można zapisywać się w zakrystii.
 15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content