Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 21.05.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe w maju i czerwcu jest odprawiane w niedziele o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus odchodzi do Domu Ojca, aby pozostać z nami aż do skończenia świata a później dzielić z nami wieczność w niebie.
 4. Ofiary, które dzisiaj złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Za wsparcie tej potrzeby serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 5. Do wigilii Zesłania Ducha Św. trwa nowennę do Ducha Św. Nowenna jest odprawiana w czasie nabożeństw majowych.
 6. W ub. niedzielę na tacę zbieraliśmy ofiary na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Zebraliśmy 3.150 zł i 20 gr. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie z całego serca dziękuję.
 7. W najbliższy wtorek 23 maja odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Spotkanie rozpoczniemy na plebanii o godz. 20.00.
 8. Powoli kończy się czas komunii św. wielkanocnej. Tych, którzy jeszcze nie zdążyli ze spowiedzią wielkanocną serdecznie zapraszam i do pojednania się z Panem Bogiem i do komunii św.
 9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Św., dzień narodzin Kościoła Św. W ten dzień, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, dzieci z kl. III naszej parafii, przystąpią do I Komunii Św. Bardzo serdecznie Was proszę o zaplanowanie sobie w tym dniu innej godziny Mszy Św., aby na godz. 9.00 było miejsce dla dzieci i ich najbliższych.
 10. Pierwsza spowiedź dla dzieci będzie w sobotę od godz. 10.00. Z dziećmi spotykamy się o godz. 9.45. Dzieci i rodziców proszę o punktualność. Spowiedź dla rodziców, chrzestnych i wszystkich bliskich dzieciom również w sobotę od godz. 10.00.
 11. Od przyszłego poniedziałku do piątku włącznie, przeżywać będziemy z dziećmi „Biały Tydzień”. Spotykać się będziemy codziennie na Mszy Św. o godz. 18.00.
 12. W niedzielę 04 czerwca, dzieci z kl. IV, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, przeżywać będą rocznicę swojej I Komunii Św. Bardzo proszę rodziców dzieci z kl. IV na spotkanie we wtorek 30 maja po nabożeństwie majowym. Spowiedź rocznicowa dla dzieci będzie w piątek 02 czerwca od godz. 16.30. Z dziećmi spotykamy się o godz. 16.15. Spowiedź dla rodziców, chrzestnych i wszystkich bliskich dzieciom w sobotę od godz. 10.00 do godz. 11.00. Wszystkich serdecznie zapraszam.
 13. Bardzo serdecznie Was proszę o zaplanowanie sobie w niedzielę 04 czerwca innej godziny Mszy Św., aby na godz. 9.00 było miejsce dla dzieci i dla ich najbliższych.
 14. Moi Drodzy! Powoli zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała. Przeżywać ją będziemy 08 czerwca. W tym roku, bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy:
  I – mieszkańców ulic: Szkolnej, Słonecznej, Lipowej, Świerkowej, Polnej, Leśnej, Poprzecznej, Akacjowej, Klonowej
  II – mieszkańców Cisówki
  III – mieszkańców Kątów Goździejewskich I
  IV – mieszkańców Łęki
 15. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Wymiana dotyczy sektorów B, C, D i E. Można zapisywać się w zakrystii.
 16. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content