Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.
Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 21.05.2023r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe w maju i czerwcu jest odprawiane w niedziele o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus odchodzi do Domu Ojca, aby pozostać z nami aż do skończenia świata a później dzielić z nami wieczność w niebie.
  4. Ofiary, które dzisiaj złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Za wsparcie tej potrzeby serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
  5. Do wigilii Zesłania Ducha Św. trwa nowennę do Ducha Św. Nowenna jest odprawiana w czasie nabożeństw majowych.
  6. W ub. niedzielę na tacę zbieraliśmy ofiary na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Zebraliśmy 3.150 zł i 20 gr. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie z całego serca dziękuję.
  7. W najbliższy wtorek 23 maja odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Spotkanie rozpoczniemy na plebanii o godz. 20.00.
  8. Powoli kończy się czas komunii św. wielkanocnej. Tych, którzy jeszcze nie zdążyli ze spowiedzią wielkanocną serdecznie zapraszam i do pojednania się z Panem Bogiem i do komunii św.
  9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Św., dzień narodzin Kościoła Św. W ten dzień, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, dzieci z kl. III naszej parafii, przystąpią do I Komunii Św. Bardzo serdecznie Was proszę o zaplanowanie sobie w tym dniu innej godziny Mszy Św., aby na godz. 9.00 było miejsce dla dzieci i ich najbliższych.
  10. Pierwsza spowiedź dla dzieci będzie w sobotę od godz. 10.00. Z dziećmi spotykamy się o godz. 9.45. Dzieci i rodziców proszę o punktualność. Spowiedź dla rodziców, chrzestnych i wszystkich bliskich dzieciom również w sobotę od godz. 10.00.
  11. Od przyszłego poniedziałku do piątku włącznie, przeżywać będziemy z dziećmi „Biały Tydzień”. Spotykać się będziemy codziennie na Mszy Św. o godz. 18.00.
  12. W niedzielę 04 czerwca, dzieci z kl. IV, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, przeżywać będą rocznicę swojej I Komunii Św. Bardzo proszę rodziców dzieci z kl. IV na spotkanie we wtorek 30 maja po nabożeństwie majowym. Spowiedź rocznicowa dla dzieci będzie w piątek 02 czerwca od godz. 16.30. Z dziećmi spotykamy się o godz. 16.15. Spowiedź dla rodziców, chrzestnych i wszystkich bliskich dzieciom w sobotę od godz. 10.00 do godz. 11.00. Wszystkich serdecznie zapraszam.
  13. Bardzo serdecznie Was proszę o zaplanowanie sobie w niedzielę 04 czerwca innej godziny Mszy Św., aby na godz. 9.00 było miejsce dla dzieci i dla ich najbliższych.
  14. Moi Drodzy! Powoli zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała. Przeżywać ją będziemy 08 czerwca. W tym roku, bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy:
    I – mieszkańców ulic: Szkolnej, Słonecznej, Lipowej, Świerkowej, Polnej, Leśnej, Poprzecznej, Akacjowej, Klonowej
    II – mieszkańców Cisówki
    III – mieszkańców Kątów Goździejewskich I
    IV – mieszkańców Łęki
  15. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Wymiana dotyczy sektorów B, C, D i E. Można zapisywać się w zakrystii.
  16. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.