Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 04.06.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe w czerwcu jest odprawiane w niedziele o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Wiarą pragniemy dotknąć największej tajemnicy Boga. Uświadamiamy sobie miłość Boga, Jego miłosierdzie i niekończącą się łaskę.
 4. W dzisiejszą niedzielę, dzieci z kl. IV, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, przeżywać będą rocznicę swojej I Komunii Św. Otoczmy dzieci oraz ich rodziców naszymi modlitwami, aby przez całe swoje życie, szły w jedności z Panem Jezusem.
 5. Również dzisiaj, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbieramy ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za pomoc i wsparcie tego dzieła wszystkim z całego serca dziękuję.
 6. We czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana zwaną popularnie Bożym Ciałem. Msze Św. w tym dniu o godz. 8.00 i 9.00. Uroczysta suma o godz. 12.00, po której wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. W czwartkową uroczystość Mszy Św. wieczornej nie będzie.
 7. We czwartek możemy zyskać odpust zupełny przyjmując w tym dniu Komunię Św. i biorąc pobożnie udział w procesji. Do udziału w procesji wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
 8. Od piątku rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po nabożeństwie czerwcowym procesja wokół kościoła. Serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z asysty kościelnej oraz naszych strażaków.
 9. Bardzo serdecznie dziękuję Państwu Piotrowi i Renacie Mielcarzom za ufundowanie dla parafii nowego baldachimu, ornatu maryjnego wraz z wyposażeniem do odprawiania Mszy Św. Bóg Wam zapłać kochani za Waszą życzliwą pamięć i pomoc bo to już Wasz drugi dar dla parafii.
 10. Z całego serca pragnę podziękować pielgrzymom ze wspólnot Żywego Różańca, którzy wczoraj uczestniczyli w Krajowej Pielgrzymce Wspólnot Różańcowych na Jasną Górę, za ich dar dla parafii. Ufundowane zostały komplety do sprawowania Mszy Św. Bóg Wam zapłać za pamięć i wsparcie.
 11. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Wymiana dotyczy sektorów C, D, E i F. Można zapisywać się w zakrystii.
 12. W poniedziałek 26 czerwca, na godz. 20.00 zapraszam wszystkie osoby z Komitetu Organizacji Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej. Spotkanie odbędzie się na plebanii.
 13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content