Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.
Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 04.06.2023r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe w czerwcu jest odprawiane w niedziele o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Wiarą pragniemy dotknąć największej tajemnicy Boga. Uświadamiamy sobie miłość Boga, Jego miłosierdzie i niekończącą się łaskę.
  4. W dzisiejszą niedzielę, dzieci z kl. IV, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, przeżywać będą rocznicę swojej I Komunii Św. Otoczmy dzieci oraz ich rodziców naszymi modlitwami, aby przez całe swoje życie, szły w jedności z Panem Jezusem.
  5. Również dzisiaj, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbieramy ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za pomoc i wsparcie tego dzieła wszystkim z całego serca dziękuję.
  6. We czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana zwaną popularnie Bożym Ciałem. Msze Św. w tym dniu o godz. 8.00 i 9.00. Uroczysta suma o godz. 12.00, po której wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. W czwartkową uroczystość Mszy Św. wieczornej nie będzie.
  7. We czwartek możemy zyskać odpust zupełny przyjmując w tym dniu Komunię Św. i biorąc pobożnie udział w procesji. Do udziału w procesji wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
  8. Od piątku rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po nabożeństwie czerwcowym procesja wokół kościoła. Serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z asysty kościelnej oraz naszych strażaków.
  9. Bardzo serdecznie dziękuję Państwu Piotrowi i Renacie Mielcarzom za ufundowanie dla parafii nowego baldachimu, ornatu maryjnego wraz z wyposażeniem do odprawiania Mszy Św. Bóg Wam zapłać kochani za Waszą życzliwą pamięć i pomoc bo to już Wasz drugi dar dla parafii.
  10. Z całego serca pragnę podziękować pielgrzymom ze wspólnot Żywego Różańca, którzy wczoraj uczestniczyli w Krajowej Pielgrzymce Wspólnot Różańcowych na Jasną Górę, za ich dar dla parafii. Ufundowane zostały komplety do sprawowania Mszy Św. Bóg Wam zapłać za pamięć i wsparcie.
  11. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Wymiana dotyczy sektorów C, D, E i F. Można zapisywać się w zakrystii.
  12. W poniedziałek 26 czerwca, na godz. 20.00 zapraszam wszystkie osoby z Komitetu Organizacji Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej. Spotkanie odbędzie się na plebanii.
  13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.