Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.06.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe w czerwcu jest odprawiane w niedziele o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dzisiejsza niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.
 4. We czwartek kończymy Oktawę Bożego Ciała. Po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Po procesji tradycyjne poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.
 5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy Św. wieczornej, uroczyste nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Do udziału we Mszy Św. i w nabożeństwie wszystkich serdecznie zapraszam.
 6. Z racji piątkowej uroczystości post nas nie obowiązuje.
 7. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii Msze Św. w tym dniu o godz. 16.00 i 17.00.
 8. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbierać będziemy ofiary na pomoc parafii Św. Augustyna w Sierra Leone. Zachęcam do wsparcia tego misyjnego dzieła naszej diecezji.
 9. W ubiegłą niedzielę po wszystkich Mszach Św. do puszek zbieraliśmy ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Zebraliśmy 580 zł. Za pomoc i wsparcie tego dzieła wszystkim z całego serca dziękuję.
 10. Z całego serca dziękuję wszystkim mieszkańcom ulic: Szkolnej, Słonecznej, Lipowej, Świerkowej, Polnej, Leśnej, Poprzecznej, Akacjowej, Klonowej oraz mieszkańcom Cisówki, Kątów Goździejewskich I i Łęki za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Dziękuję tym wszystkim, którzy pracowali przy budowie i dekorowaniu ołtarzy, dziękuję serdecznie za przekazane kwiaty do kościoła. Bóg Wam zapłać kochani!
 11. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Wymiana dotyczy sektorów C, D, E i F. Można zapisywać się w zakrystii.
 12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content