Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.06.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe w czerwcu jest odprawiane w niedzielę o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. W piątek, dzieci i młodzież zakończyły rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych wakacji w jedności i bliskości z Panem Jezusem, radości, wypoczynku i miłych wrażeń.
 4. W dzisiejszą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30 zapraszam na spotkanie młodzież z byłej kl. VII i VIII. Proszę o konieczną obecność. Również dzisiaj, ale po Mszy Św. o godz. 18.00, zapraszam na spotkanie młodzież z byłej kl. I i II szkół średnich. Również proszę o konieczną obecność.
 5. Spotkanie Komitetu Organizacyjnego Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej odbędzie się w najbliższy wtorek 27 czerwca o godz. 19.30 na plebanii. Wszystkie osoby z Komitetu bardzo serdecznie zapraszam.
 6. We czwartek przeżywać będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ze względu na uroczystość Msze Św. w naszej parafii o godz. 17.00 i 18.00.
 7. Ofiary, które we czwartek złożymy na tacę, przeznaczone są na działalność charytatywną i apostolską Stolicy Apostolskiej oraz na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie.
 8. W czwartkową uroczystość możemy zyskać odpust zupełny jeżeli posługujemy się pobożnie przedmiotami kultu pobłogosławionymi przez Papieża lub biskupa. Ponadto, możemy zyskać odpust zupełny nawiedzając pobożnie katedrę lub konkatedrę i odmawiając tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
 9. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. O godz. 14.00 Msza Św. w int. Żywego Różańca po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
 10. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam wszystkich ministrantów, sypaczki, bielanki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i oczywiście naszych strażaków.
 11. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Wymiana dotyczy sektorów C, D, E i F. Można zapisywać się w zakrystii.
 12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content