Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.07.2023r.

  1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w naszej parafii w niedzielę o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. We wtorek przypada 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych codziennych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny. Do wspólnej modlitwy w tym dniu wszystkich serdecznie zapraszam.
  4. We środę możemy uzyskać odpust zupełny zwany „Porcjunkuli” za nawiedzenie katedry, konkatedry lub kościoła parafialnego, przyjęcie Komunii Św., i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
  5. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16.30. Po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Po nabożeństwie możliwość adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Do modlitwy adoracyjnej wszystkich serdecznie zapraszam.
  6. W przyszłą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego, jednocześnie jest to I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Zapraszam wszystkich ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i wszystkich strażaków.
  7. We wrześniu przyszłego roku, nasza parafia organizuje pielgrzymkę „Śladami Św. Pawła Apostoła” po kontynentalnej Grecji. Serdecznie zapraszam do zapisywania się na pielgrzymkę. We wrześniu tego roku planowane jest spotkanie z organizatorem pielgrzymki. Dobrze by było, aby już przywiózł dokumenty do wypełnienia. Zapraszam serdecznie do zapisów.
  8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content