Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 6, 1-6)

Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego uczniowie. Gdy zaś nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze; a wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: «Skąd to u Niego? I co to za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce! Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?» I powątpiewali o Nim.
A Jezus mówił im: «Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony».
I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich. Dziwił się też ich niedowiarstwu. Potem obchodził okoliczne wsie i nauczał.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.07.2023r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w naszej parafii w niedzielę o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. We wtorek przypada 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych codziennych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny. Do wspólnej modlitwy w tym dniu wszystkich serdecznie zapraszam.
  4. We środę możemy uzyskać odpust zupełny zwany „Porcjunkuli” za nawiedzenie katedry, konkatedry lub kościoła parafialnego, przyjęcie Komunii Św., i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
  5. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16.30. Po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Po nabożeństwie możliwość adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Do modlitwy adoracyjnej wszystkich serdecznie zapraszam.
  6. W przyszłą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego, jednocześnie jest to I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Zapraszam wszystkich ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i wszystkich strażaków.
  7. We wrześniu przyszłego roku, nasza parafia organizuje pielgrzymkę „Śladami Św. Pawła Apostoła” po kontynentalnej Grecji. Serdecznie zapraszam do zapisywania się na pielgrzymkę. We wrześniu tego roku planowane jest spotkanie z organizatorem pielgrzymki. Dobrze by było, aby już przywiózł dokumenty do wypełnienia. Zapraszam serdecznie do zapisów.