Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w naszej parafii w niedzielę o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16.30. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Po nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Do modlitwy adoracyjnej wszystkich serdecznie zapraszam.
 4. Również w piątek przeżywać będziemy 84 r. wybuchu II Wojny Światowej. W naszych codziennych modlitwach pamiętajmy o naszych rodakach, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny, broniąc naszej wolności i wartości, którymi żyliśmy. Pamiętajmy też o wszystkich ofiarach niemieckiej okupacji.
 5. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. Msza Św. w intencjach Żywego Różańca o godz. 14.00. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
 6. Od soboty 02 września, przyjmować będziemy intencje na nowy rok kalendarzowy. Intencje będą przyjmowane w zakrystii od godz. 9.00. Serdecznie zapraszam.
 7. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Zapraszam wszystkich ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i wszystkich strażaków.
 8. W przyszły poniedziałek, 04 września, uroczystą Mszą Św. o godz. 8.00 rozpoczynamy nowy Rok Szkolny. Zacznijmy go pojednani z Panem Bogiem. Zapraszam do spowiedzi dzieci, młodzież, nauczycieli, rodziców. Spowiadać będziemy w piątek, w sobotę i w niedzielę.
 9. Również w przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek, zbierać będziemy ofiary na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Wszystkim za życzliwe wsparcie potrzeb Ośrodka, serdecznie dziękuję.
 10. W ub. niedzielę pożegnaliśmy Pana Przemka, naszego organistę. Serdecznie dziękuję Mu za tych kilka lat pracy w naszej parafii.
 11. We wrześniu przyszłego roku, nasza parafia organizuje pielgrzymkę „Śladami Św. Pawła Apostoła” po kontynentalnej Grecji. Serdecznie zapraszam do zapisywania się na pielgrzymkę. We wrześniu tego roku planowane jest spotkanie z organizatorem pielgrzymki. Dobrze by było, aby już przywiózł dokumenty do wypełnienia. Zapraszam serdecznie do zapisów. Na dzień dzisiejszy, 95% programu już mamy ustalone. Pozostał jeszcze tylko jeden dzień i ustalenie dokładnego terminu wylotu i kosztów lotu do Aten i powrotu. Program już jest wywieszony w gablocie. Możemy się z nim pokrótce zapoznać.
 12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.