Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.09.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w naszej parafii w niedzielę o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dzisiejsza niedziela to I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Zapraszam wszystkich ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i wszystkich strażaków.
 4. Dzisiaj, po wszystkich Mszach Św. do puszek, zbieramy ofiary na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Wszystkim za życzliwe wsparcie potrzeb Ośrodka, serdecznie dziękuję.
 5. W dzisiejszą niedzielę, rozpoczyna pracę w naszej parafii nowa Pani Organistka, Pani Julia Dobrowolska. Życzę Jej dobrej i spokojnej pracy.
 6. Jutro, w poniedziałek, 04 września, uroczystą Mszą Św. o godz. 8.00 rozpoczynamy nowy Rok Szkolny. Zacznijmy go pojednani z Panem Bogiem. Zapraszam do spowiedzi dzieci, młodzież, nauczycieli, rodziców.
 7. W piątek 8 września, przeżywać będziemy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msza Św. ze święta o godz. 18.00. a po niej, poświęcenie ziarna siewnego i nasion. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam.
 8. W niedzielę za tydzień, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie rodziców i dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. Rodzice swoje spotkanie mieć będą w kościele, dzieci w salce przy kaplicy. Zarówno dzieci jak i rodziców proszę o konieczną obecność.
 9. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela miesiąca. Ofiary, które złożymy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 10. W ub. niedzielę w Stanisławowie przeżywaliśmy gminne dożynki. Bardzo serdecznie dziękuję KGW „Goździk” z Pustelnika i KGW „Cisowianki” z Cisówki za przygotowane piękne wieńce dożynkowe. Dziękuję z całego serca wszystkim Paniom i Panom, którzy pracowali przy wykonaniu tych pięknych kompozycji oraz rolnikom, którzy podarowali zboże na dożynkowe wieńce.
 11. W dniach 23 i 24 września, przeżywać będziemy Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej i dożynki ogródkowe. Tradycyjnie rozpoczniemy w sobotę 23 września zawodami latawcowymi na szkolnym boisku. Po Mszy Św. wieczornej koncert organowy w naszym kościele. W niedzielę 24 września, dożynki ogródkowe i piknik ogródkowy. Do udziału i do wspólnej zabawy wszystkich serdecznie zapraszamy.
 12. Bardzo serdecznie zapraszam osoby z Komitetu Organizacyjnego Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej na spotkanie we wtorek, na plebanii o godz. 20.00.
 13. We wrześniu przyszłego roku, nasza parafia organizuje pielgrzymkę „Śladami Św. Pawła Apostoła” po kontynentalnej Grecji. Serdecznie zapraszam do zapisywania się na pielgrzymkę. Zapraszam serdecznie do zapisów. Na dzień dzisiejszy, cały program już mamy ustalony. Pozostał jeszcze tylko ustalenie dokładnego terminu wylotu i kosztów lotu do Aten i powrotu. Koszty zależne są od ilości uczestników pielgrzymki. Program już jest wywieszony w gablocie przed kościołem. Możemy się z nim pokrótce zapoznać.
 14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.