Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.09.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w naszej parafii w niedzielę o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. W dzisiejszą niedzielę przypada II niedziela miesiąca. Ofiary, które złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 4. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie rodziców i dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. Rodzice swoje spotkanie mieć będą w kościele, dzieci w salce przy kaplicy. Zarówno dzieci jak i rodziców proszę o konieczną obecność.
 5. W ubiegłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek, zbieraliśmy ofiary na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Zebranych zostało 574 zł. Wszystkim za życzliwe wsparcie potrzeb naszego Ośrodka, serdecznie dziękuję.
 6. We czwartek przeżywać będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Św. w naszej parafii rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
 7. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego seminarium duchownego w Warszawie na Tarchominie. Wszystkim za życzliwą pomoc w utrzymaniu naszego seminarium, serdecznie dziękuję.
 8. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 11.00, w kaplicy, spotkanie dzieci chętnych do śpiewania w scholi. Dzieci wraz z rodzicami serdecznie zapraszamy.
 9. Przyszła niedziela to w naszej parafii, święto rodziny. O godz. 11.00 Msza Św. w intencji naszych rodzin. Po Mszy Św. na boisku szkolnym odbędzie się piknik rodzinny. Do udziału we Mszy Św. i później wspólnej rodzinnej zabawy wszystkich serdecznie zapraszamy. Szczegółowy program pikniku jest wywieszony w gablocie przed kościołem.
 10. Wznowiliśmy już załatwianie wymiany dokumentów cmentarnych dla sektorów B, C, D i E. Na wymianę dokumentów możemy zapisywać się w zakrystii.
 11. W dniach 23 i 24 września, przeżywać będziemy Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej i dożynki ogródkowe. Tradycyjnie rozpoczniemy w sobotę 23 września zawodami latawcowymi na szkolnym boisku. Po Mszy Św. wieczornej koncert organowy w naszym kościele. W niedzielę 24 września, dożynki ogródkowe i piknik ogródkowy. Do udziału i do wspólnej zabawy wszystkich serdecznie zapraszamy.
 12. We wrześniu przyszłego roku, nasza parafia organizuje pielgrzymkę „Śladami Św. Pawła Apostoła” po kontynentalnej Grecji. Serdecznie zapraszam do zapisywania się na pielgrzymkę. Zapraszam serdecznie do zapisów. Na dzień dzisiejszy, cały program już mamy ustalony. Pozostał jeszcze tylko ustalenie dokładnego terminu wylotu i kosztów lotu do Aten i powrotu. Koszty zależne są od ilości uczestników pielgrzymki. Program już jest wywieszony w gablocie przed kościołem. Możemy się z nim pokrótce zapoznać.
 13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.