Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.09.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w naszej parafii w niedzielę o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W szczególny sposób modlimy się dzisiaj, aby środki społecznego przekazu służyły prawdzie i podkreślały szacunek dla człowieka.
 4. W naszej parafii dzisiejsza niedziela to święto rodzin. O godz. 11.00 Msza Św. w intencji rodzin naszej parafii a po Mszy Św. piknik rodzinny na boisku szkolnym. Do udziału we Mszy Św. i do rodzinnej zabawy wszystkich serdecznie zapraszamy. Szczegółowy program pikniku jest wywieszony w gablocie przed kościołem.
 5. Ofiary, które dzisiaj złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie na Tarchominie. Wszystkim za życzliwą pomoc w utrzymaniu naszego seminarium, serdecznie dziękuję.
 6. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 11.00, w kaplicy, spotkanie dzieci chętnych do śpiewania w scholi. Dzieci wraz z rodzicami serdecznie zapraszamy.
 7. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski i polskich dzieci i młodzieży. Msze Św. w naszej parafii o godz. 17.00 i 18.00. Do wspólnej modlitwy za dzieci i młodzież i do udziału we Mszy Św. wszystkich – a szczególnie rodziców – serdecznie zapraszam.
 8. We czwartek przeżywać będziemy święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00.
 9. W sobotę przypada wspomnienie Św. Ojca Pio z Pietrelciny. Wszystkich czcicieli Św. Ojca Pio do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 10. W ubiegłą niedzielę ofiary, które złożyliśmy na tacę, przeznaczone były na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Zebraliśmy na ten cel 3.454 zł. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 11. Wznowiliśmy wymianę dokumentów cmentarnych dla sektorów B, C, D i E. Na wymianę dokumentów możemy zapisywać się w zakrystii. Wymiana dokumentów dla sektora B, będzie jeszcze do soboty 14 października.
 12. W dniach 23 i 24 września, przeżywać będziemy Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej i dożynki ogródkowe. Tradycyjnie rozpoczniemy w sobotę 23 września zawodami latawcowymi o godz. 10.00 na szkolnym boisku. Po Mszy Św. wieczornej koncert organowy w naszym kościele. W niedzielę 24 września, dożynki ogródkowe i piknik ogródkowy. Do udziału i do wspólnej zabawy wszystkich serdecznie zapraszamy. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie przed kościołem.
 13. We wrześniu przyszłego roku, nasza parafia organizuje pielgrzymkę „Śladami Św. Pawła Apostoła” po kontynentalnej Grecji. Serdecznie zapraszam do zapisywania się na pielgrzymkę. Na dzień dzisiejszy, cały program już mamy ustalony. Pozostał jeszcze tylko ustalenie dokładnego terminu wylotu i kosztów lotu do Aten i powrotu. Koszty zależne są od ilości uczestników pielgrzymki. Są jeszcze cztery wolne miejsca. Program już jest wywieszony w gablocie przed kościołem. Możemy się z nim pokrótce zapoznać.
 14. Powoli zbliżamy się do miesiąca października, miesiąca różańcowego. Program nabożeństw różańcowych jest już wywieszony w gablocie przed kościołem.
 15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content