Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w naszej parafii w niedzielę o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Wczoraj rozpoczęliśmy Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej i dożynki ogródkowe. Rozpoczęliśmy je wczoraj zawodami latawcowymi na szkolnym boisku. Po Mszy Św. wieczornej był koncert organowy w naszym kościele. Dzisiaj dożynki ogródkowe i piknik ogródkowy. O godz. 12.30 Msza Św. W int. wszystkich rodzin naszej parafii. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej zabawy wszystkich serdecznie zapraszamy. Szczegółowy program dzisiejszej niedzieli, jest wywieszony w gablocie przed kościołem.
 4. W piątek przeżywać będziemy święto Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie na Pradze. Msze Św. Ze święta w piątek o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
 5. W sobotę o godz. 14.00 w Krubkach – Górkach, uroczysta Msza Św. w int. majora Henryka Dobrzańskiego, ps. „Hubal”. Na te Hubalowe uroczystości wszystkich serdecznie zapraszam.
 6. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca, Niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Zapraszam wszystkich ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i wszystkich strażaków.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W październiku, nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w soboty i w niedziele o godz. 17.30 ( za wyjątkiem I Soboty Miesiąca). W poniedziałki, wtorki, środy i piątki po Wieczornej Mszy Św. We czwartki po Mszy Św. o godz. 8.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej serdecznie zapraszam. W przyszłym tygodniu bardzo serdecznie proszę o poprowadzenie różańca:
  01.10.2023r. Niedziela mieszkańców Cisówka
  02.10.2023r. Poniedziałek kl. IV
  03.10.2023r. Wtorek kl. III
  04.10.2023r. Środa kl. V
  05.10.2023r. Czwartek ks. Proboszcz
  06.10.2023r. Piątek kl. VI
  07.10.2023r. Sobota Żywy Różaniec
  08.10.2023r. Niedziela mieszkańców Goździówka
 8. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele, w kaplicy, w rodzinie spełniając następujące warunki: pięć tajemnic należy odmówić w sposób ciągły; z modlitwą ustną należy połączyć rozważanie tajemnic; przy odmawianiu, tajemnice muszą być zapowiadane.
 9. W ubiegłą niedzielę, na tacę, zbieraliśmy ofiary na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie – Tarchominie. Zebraliśmy na ten cel 2.309 zł. Wszystkim za życzliwe wsparcie potrzeb naszego Seminarium, serdecznie dziękuję.
 10. W przyszłą niedzielę, ofiary zbierane na tacę, przeznaczone są utrzymanie Domu Św. Siostry Faustyny w Ostrówku. Wszystkim za życzliwe wsparcie serdecznie dziękuję.
 11. We wrześniu przyszłego roku, nasza parafia organizuje pielgrzymkę „Śladami Św. Pawła Apostoła” po kontynentalnej Grecji. Serdecznie zapraszam do zapisywania się na pielgrzymkę. Na dzień dzisiejszy, cały program już mamy ustalony. Pozostał jeszcze tylko ustalenie dokładnego terminu wylotu i kosztów lotu do Aten i powrotu. Koszty zależne są od ilości uczestników pielgrzymki. Są jeszcze dwa wolne miejsca. Program już jest wywieszony w gablocie przed kościołem. Możemy się z nim zapoznać.
 12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.