Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.10.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe w październikowe niedziele, jest odprawiane w naszej parafii o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dzisiejsza niedziela to I Niedziela Miesiąca, Niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Zapraszam wszystkich ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i wszystkich strażaków.
 4. Ofiary dziś zbierane na tacę, przeznaczone są utrzymanie Domu Św. Siostry Faustyny w Ostrówku. Wszystkim za życzliwe wsparcie i pomoc serdecznie dziękuję.
 5. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W październiku, nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w soboty i w niedziele o godz. 17.30. W poniedziałki, wtorki, środy i piątki po Wieczornej Mszy Św. We czwartki po Mszy Św. o godz. 8.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej serdecznie zapraszam. W tym tygodniu bardzo serdecznie proszę o poprowadzenie różańca:
  01.10.2023r. Niedziela mieszkańców Cisówka
  02.10.2023r. Poniedziałek kl. IV
  03.10.2023r. Wtorek kl. III
  04.10.2023r. Środa kl. V
  05.10.2023r. Czwartek ks. Proboszcz
  06.10.2023r. Piątek kl. VI
  07.10.2023r. Sobota Żywy Różaniec
 6. W przyszłym tygodniu, bardzo serdecznie proszę o poprowadzenie nabożeństw różańcowych:
  08.10.2023r. Niedziela mieszkańców Goździówki
  09.10.2023r. Poniedziałek kl. VII
  10.10.2023r. Wtorek kl. VIII
  11.10.2023r. Środa kl. II
  12.10.2023r. Czwartek ks. Proboszcz
  13.10.2023r. Piątek Państwo Nauczyciele
  14.10.2023r. Sobota Żywy Różaniec
  15.10.2023r. Niedziela mieszkańców Choin
 7. W poniedziałek przypada wspomnienie Św. Aniołów Stróżów a we wtorek przeżywać będziemy święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Msze Św. ze święta we wtorek o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
 8. Dzieci Pierwszokomunijne z kl. III we wtorkowe święto, podczas Mszy Św. o godz. 18.00, otrzymają różańce i prowadzić będą nabożeństwo różańcowe. Wszystkich rodziców i bliskich dzieci serdecznie zapraszam.
 9. We środę przypada liturgiczne wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu a we czwartek Św. Siostry Faustyny. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
 10. W najbliższy czwartek Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Nabożeństwo różańcowe po wieczornej Mszy Św.
 11. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15. Msze Św. o 17.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe a po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa do godz. 21.00. Wszystkich serdecznie zapraszam.
 12. W sobotę przeżywać będziemy I Sobotę Miesiąca. Msza Św. w int. Żywego Różańca o godz. 15.00. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe, prowadzone przez Koło Żywego Różańca Rodziców. Zachęcam też wszystkich rodziców do wstąpienia do Róży Różańcowej Rodziców. Wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży serdecznie zapraszam. Wieczorem nabożeństwa różańcowego już nie będzie.
 13. W sobotę przypada również liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, jest to patronalne święto Żywego Różańca.
 14. W sobotę wypada tez 95 r. powstania OSP w Pustelniku. Z tej racji o godz. 12.00 uroczysta Msza Św. w int. naszych strażaków.
 15. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie rodziców i dzieci z kl. III. Rodzice spotkanie mieć będą w kościele, dzieci w salce przy kaplicy. Dzieci i rodziców proszę o konieczną obecność.
 16. Z racji II Niedzieli Miesiąca, ofiary, które w przyszłą niedzielę złożymy na tacę przeznaczone są na potrzeby budowlana – remontowe w naszym kościele. Za życzliwą pomoc i wsparcie tych prac, wszystkim z całego serca dziękuję.
 17. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach B,C,D i E. Można zapisywać się w zakrystii.
 18. Można już zgłaszać naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki. Kartki wypominkowe są na stoliku przy gazetach.
 19. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content