Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.10.2023r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe w październikowe niedziele, jest odprawiane w naszej parafii o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. Dzisiejsza niedziela to dla nas szczególny i wyjątkowy dzień. Przeżywamy bowiem rocznicę poświęcenia naszego kościoła.
  4. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie rodziców i dzieci z kl. III. Rodzice spotkanie mieć będą w kościele, dzieci w salce przy kaplicy. Dzieci i rodziców proszę o konieczną obecność.
  5. Z racji II Niedzieli Miesiąca, ofiary, które dziś złożyliśmy na tacę przeznaczone są na potrzeby budowlana – remontowe w naszym kościele. Za życzliwą pomoc i wsparcie tych prac, wszystkim z całego serca dziękuję.
  6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XXIII Dzień Papieski. Z tej racji, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbierać będziemy ofiary na Fundusz „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ofiary z tego Funduszu są przeznaczone na stypendia dla najbiedniejszych dzieci. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
  7. Z całego serca pragnę podziękować mieszkańcom Cisówki, dzieciom z kl. IV, III, V, VI i wspólnocie Żywego Różańca za przygotowanie rozważań i poprowadzenie różańca w minionym tygodniu. W tym tygodniu bardzo serdecznie proszę o poprowadzenie różańca:
    08.10.2023r. Niedziela mieszkańców Goździówki
    09.10.2023r. Poniedziałek kl. VII
    10.10.2023r. Wtorek kl. VIII
    11.10.2023r. Środa kl. II
    12.10.2023r. Czwartek ks. Proboszcz
    13.10.2023r. Piątek Państwo Nauczyciele
    14.10.2023r. Sobota Żywy Różaniec
  8. W przyszłym tygodniu, bardzo serdecznie proszę o poprowadzenie nabożeństw różańcowych:
    15.10.2023r. Niedziela Choiny
    16.10.2023r. Poniedziałek kl. III
    17.10.2023r. Wtorek kl. IV
    18.10.2023r. Środa kl. VI
    19.10.2023r. Czwartek ks. Proboszcz
    20.10.2023r. Piątek kl. V
    21.10.2023r. Sobota Żywy Różaniec
    22.10.2023r. Niedziela Poręby
  9. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla młodzieży z kl. II i III szkół średnich przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.
  10. Można już zgłaszać naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki. Kartki wypominkowe są na stoliku przy gazetach.
  11. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C,D,E i F. Można zapisywać się w zakrystii.
  12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.