Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.10.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe w październikowe niedziele, jest odprawiane w naszej parafii o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XXIII Dzień Papieski. Z tej racji, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbieramy ofiary na Fundusz „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ofiary z tego Funduszu są przeznaczone na stypendia dla najbiedniejszych dzieci. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie tego dzieła z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 4. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie dla młodzieży z kl. II i III szkół średnich przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.
 5. Jutro przypada wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej i 45r. wyboru na stolicę Piotrową Św. Jana Pawła II. W naszych codziennych modlitwach prośmy dobrego Boga o siłę i odwagę poznawania nauczania Św. Jana Pawła II.
 6. We środę przeżywać będziemy święto Św. Łukasza Ewangelisty. Msze Św. ze święta o godz. 17.00 i 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 7. W ubiegłą niedzielę, ofiary, które złożyliśmy na tacę przeznaczone były na potrzeby budowlana – remontowe w naszym kościele. Zebraliśmy na ten cel 4.060,48 zł. Za życzliwą pomoc i wsparcie tych prac, wszystkim z całego serca dziękuję.
 8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w Kościele Światowy Dzień Misyjny a tym samym rozpoczynamy Tydzień Misyjny i czas modlitwy w intencji misji. Ofiary które w przyszłą niedzielę złożymy na tacę, przeznaczone są na potrzeby misyjne.
 9. W następną niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie młodzieży kl. VIII i I szkół średnich rozpoczynających przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.
 10. Z całego serca pragnę podziękować mieszkańcom Goździówki, dzieciom z kl.VII, VIII, II, Państwu Nauczycielom i wspólnocie Żywego Różańca za przygotowanie rozważań i poprowadzenie różańca w minionym tygodniu. W tym tygodniu bardzo serdecznie proszę o poprowadzenie różańca:
  15.10.2023r. Niedziela Choiny
  16.10.2023r. Poniedziałek kl. III
  17.10.2023r. Wtorek kl. IV
  18.10.2023r. Środa kl. VI
  19.10.2023r. Czwartek ks. Proboszcz
  20.10.2023r. Piątek kl. V
  21.10.2023r. Sobota Żywy Różaniec
  22.10.2023r. Niedziela Wspólnotę Różańcową Rodziców
 11. W przyszłym tygodniu, bardzo serdecznie proszę o poprowadzenie nabożeństw różańcowych:
  22.10.2023r. Niedziela Wspólnotę Różańcową Rodziców
  23.10.2023r. Poniedziałek kl. VII
  24.10.2023r. Wtorek kl. VIII
  25.10.2023r. Środa kl. VI
  26.10.2023r. Czwartek ks. Proboszcz
  27.10.2023r. Piątek kl. VII
  28.10.2023r. Sobota Żywy Różaniec
  29.10.2023r. Niedziela Walercin
 12. Można już zgłaszać naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki. Kartki wypominkowe są na stoliku przy gazetach.
 13. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C,D,E i F. Można zapisywać się w zakrystii.
 14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content