Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.10.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe w październikowe niedziele, jest odprawiane w naszej parafii o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele Światowy Dzień Misyjny a tym samym rozpoczynamy Tydzień Misyjny i czas modlitwy w intencji misji. Ofiary które złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na potrzeby misyjne. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie potrzeb misyjnych z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 4. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie młodzieży kl. VIII i I szkół średnich rozpoczynających przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.
 5. Z całego serca pragnę podziękować mieszkańcom Choin, dzieciom z kl. III, IV, VI, V i wspólnocie Żywego Różańca za przygotowanie rozważań i poprowadzenie różańca w minionym tygodniu. W tym tygodniu bardzo serdecznie proszę o poprowadzenie różańca:
  22.10.2023r. Niedziela Wspólnotę Różańcową Rodziców
  23.10.2023r. Poniedziałek kl. VII
  24.10.2023r. Wtorek kl. VIII
  25.10.2023r. Środa kl. VI
  26.10.2023r. Czwartek ks. Proboszcz
  27.10.2023r. Piątek kl. VII
  28.10.2023r. Sobota Żywy Różaniec
  29.10.2023r. Niedziela Walercin
 6. W przyszłym tygodniu, bardzo serdecznie proszę o poprowadzenie nabożeństw różańcowych:
  29.10.2023r. Niedziela Walercin
  30.10.2023r. Poniedziałek kl. VIII
  31.10.2023r. Wtorek Pustelnik
 7. W sobotę przeżywać będziemy święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Msze Św. ze święta o godz. 15.00, 16.00 i 17.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 8. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy XXIII Dzień Papieski. Z tej racji, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbieraliśmy ofiary na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ofiary z tego Funduszu są przeznaczone na stypendia dla najbiedniejszych dzieci. Zebraliśmy 768,50 zł. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie tego dzieła z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 9. W niedzielę 19 listopada rozpoczynamy w naszej parafii Renowację Misji Świętych. Będzie to jednocześnie czas naszych adwentowych rekolekcji. Szczegółowy program znajdziemy już na stronie internetowej naszej parafii. Bardzo serdecznie proszę o zapoznanie się z programem i takie zaplanowanie sobie czasu, abyśmy w tych ważnych dla nas uroczystościach mogli uczestniczyć. W gablocie, program będzie wywieszony już w tym tygodniu.
 10. Również w niedzielę 19 listopada, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie wszystkich osób wyjeżdżających na pielgrzymkę „Śladami Św. Pawła Apostoła”. Wszystkich wyjeżdżających bardzo proszę o konieczną obecność i zabranie ze sobą dowodu osobistego.
 11. Można już zgłaszać naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki. Kartki wypominkowe są na stoliku przy gazetach.
 12. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C,D,E i F. Można zapisywać się w zakrystii.
 13. Moi Drodzy! Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych. W naszej parafii Msze Św. 01 listopada będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00 i na cmentarzu o godz. 12.30. Msza Św. na cmentarzu będzie odprawiana w intencji zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu i powierzonych naszej wspólnej modlitwie w wypominkach całorocznych. Na godz. 17.00 zapraszam wszystkich na wspólną modlitwę różańcową na cmentarzu. W uroczystość Wszystkich Świętych Mszy Św. wieczornej nie będzie.
 14. We czwartek 02 listopada przypada dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. O godz. 9.00 Msza Św. w intencji naszych zmarłych powierzonych naszym modlitwom w wypominkach jednorazowych. Później Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00.
 15. W dniach od 01 08 listopada, codziennie jeden raz, możemy zyskać odpust zupełny, który wolno nam ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki uzyskania tego odpustu są następujące: stan łaski uświęcającej, przyjęta w tym dniu komunia św. lub nawiedzenia cmentarza i modlitwa za zmarłych.
 16. Z serdeczną prośbą zwracam się do wszystkich, abyśmy w przygotowaniach do uroczystości Wszystkich Świętych dbali i troszczyli się o porządek na naszym cmentarzu. Bardzo proszę o wyrzucanie śmieci we właściwe miejsca, proszę też o pilnowanie segregacji śmieci. Pamiętajmy! Cmentarz jest miejscem spoczynku naszych zmarłych którym od nas żywych należy się szacunek, cześć i pamięć. To nie jest park ani miejsce spacerów. Nie wprowadzamy ani nie wnosimy na cmentarz zwierząt, nie palimy na cmentarzu papierosów! To miejsce jest i ma pozostać miejscem świętym!
 17. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content