Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.10.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe w październikowe niedziele, jest odprawiane w naszej parafii o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Moi Drodzy! We środę 01 listopada przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej parafii Msze Św. 01 listopada będą odprawiane w kościele o godz. 8.00, 10.00 i na cmentarzu o godz. 12.30. Msza Św. na cmentarzu będzie odprawiana w intencji zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu i powierzonych naszej wspólnej modlitwie w wypominkach całorocznych. Na godz. 17.00 zapraszam wszystkich na wspólną modlitwę różańcową na cmentarzu. W uroczystość Wszystkich Świętych Mszy Św. wieczornej nie będzie.
 4. We czwartek 02 listopada przypada dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. O godz. 9.00 Msza Św. w intencji naszych zmarłych powierzonych naszym modlitwom w wypominkach jednorazowych. Później Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00.
 5. W dniach od 01 do 08 listopada włącznie, codziennie jeden raz, możemy zyskać odpust zupełny, który wolno nam ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki uzyskania tego odpustu są następujące: stan łaski uświęcającej, przyjęta w tym dniu komunia św. nawiedzenia cmentarza i modlitwa za zmarłych. Tę modlitwę możemy także odmówić w kościele np. po Mszy Św.
 6. Zapraszamy i zachęcamy do spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych. Spowiadamy dziś, jutro i we wtorek. Serdecznie zapraszamy!
 7. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Po nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego możliwość adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 8. W sobotę przeżywamy I Sobotę Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszamy.
 9. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Zapraszam wszystkich ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i wszystkich strażaków.
 10. Wyjątkowo w przyszłą niedzielę spotkanie rodziców i dzieci z kl. III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. Dzieci spotkanie mieć będą w salce przy kaplicy a rodzice w kościele.
 11. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy w Kościele Światowy Dzień Misyjny. Ofiary które złożyliśmy na tacę, przeznaczone były na potrzeby misyjne. Zebraliśmy na ten cel 2.663,1 zł. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie potrzeb misyjnych z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 12. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Wspólnocie Różańcowej Rodziców, dzieciom z kl. VII, VIII, VI i wspólnocie Żywego Różańca za przygotowanie rozważań i poprowadzenie różańca w minionym tygodniu. W tym tygodniu bardzo serdecznie proszę o poprowadzenie różańca:
  29.10.2023r. Niedziela Walercin
  30.10.2023r. Poniedziałek kl. VIII
  31.10.2023r. Wtorek mieszkańców Pustelnika
 13. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki. Kartki wypominkowe są na stoliku przy gazetach.
 14. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C,D,E i F. Można zapisywać się w zakrystii.
 15. Z serdeczną prośbą zwracam się do wszystkich, abyśmy w przygotowaniach do uroczystości Wszystkich Świętych dbali i troszczyli się o porządek na naszym cmentarzu. Bardzo proszę o wyrzucanie śmieci we właściwe miejsca, proszę też o pilnowanie segregacji śmieci. Pamiętajmy! Cmentarz jest miejscem spoczynku naszych zmarłych którym od nas żywych należy się szacunek, cześć i pamięć. To nie jest park ani miejsce spacerów. Nie wprowadzamy ani nie wnosimy na cmentarz zwierząt, nie palimy na cmentarzu papierosów! To miejsce jest i ma pozostać miejscem świętym!
 16. W sobotę 11 listopada przeżywać będziemy 105 r. odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Uroczysta Msza Św. w naszym kościele o godz. 12.30. Po Mszy Św. wyruszymy na cmentarz by złożyć kwiaty na grobie nieznanego żołnierza. Wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny i do udziału we Mszy Św. serdecznie zapraszam.
 17. W niedzielę 19 listopada rozpoczynamy w naszej parafii Renowację Misji Świętych. Będzie to jednocześnie czas naszych adwentowych rekolekcji. Szczegółowy program znajdziemy już na stronie internetowej naszej parafii. Bardzo serdecznie proszę o zapoznanie się z programem i takie zaplanowanie sobie czasu, abyśmy w tych ważnych dla nas uroczystościach mogli uczestniczyć. W gablocie, program będzie wywieszony już w tym tygodniu.
 18. Również w niedzielę 19 listopada, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie wszystkich osób wyjeżdżających na pielgrzymkę „Śladami Św. Pawła Apostoła”. Wszystkich wyjeżdżających bardzo proszę o konieczną obecność i zabranie ze sobą dowodu osobistego.
 19. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content