Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.
Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.11.2023r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe, jest odprawiane o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. Dzisiejsza niedziela to I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Zapraszam wszystkich ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i wszystkich strażaków.
  4. Wyjątkowo w dzisiejszą niedzielę spotkanie rodziców i dzieci z kl. III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. Dzieci spotkanie mieć będą w salce przy kaplicy a rodzice w kościele.
  5. We czwartek przypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie. Msza Św. w naszej parafii o godz. 8.00.
  6. W sobotę 11 listopada przeżywać będziemy 105 r. odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Obchody rozpoczniemy o godz. 12.00 przy naszej OSP, następnie przejdziemy pod obelisk upamiętniający „Cicho Ciemnych”. Uroczysta Msza Św. w naszym kościele o godz. 12.30. Po Mszy Św. wyruszymy na cmentarz by złożyć kwiaty na grobie nieznanego żołnierza. Wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny i do udziału we Mszy Św. serdecznie zapraszam.
  7. Przyszła niedziela to II Niedziela Miesiąca. Ofiary zbierane na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie tych potrzeb serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
  8. Również w przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek, zbierać będziemy ofiary z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie prześladowanych chrześcijan serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
  9. W dniach od 01 do 08 listopada włącznie, codziennie jeden raz, możemy zyskać odpust zupełny, który wolno nam ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki uzyskania tego odpustu są następujące: stan łaski uświęcającej, przyjęta w tym dniu komunia św. nawiedzenia cmentarza i modlitwa za zmarłych. Tę modlitwę możemy także odmówić w kościele np. po Mszy Św.
  10. Bardzo serdecznie pragnę podziękować mieszkańcom Walercina, dzieciom z kl. VIII i mieszkańcom Pustelnika za przygotowanie rozważań i poprowadzenie różańca w minionym tygodniu. Bardzo serdecznie dziękuję również P. Katechetce za przygotowane z dziećmi i młodzieżą rozważania i prowadzenie różańca. Bóg zapłać!
  11. Można jeszcze zgłaszać naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki. Kartki wypominkowe są na stoliku przy gazetach.
  12. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C,D,E i F. Można zapisywać się w zakrystii.
  13. W niedzielę 19 listopada rozpoczynamy w naszej parafii Renowację Misji Świętych. Będzie to jednocześnie czas naszych adwentowych rekolekcji. Szczegółowy program znajdziemy już na stronie internetowej naszej parafii. Bardzo serdecznie proszę o zapoznanie się z programem i takie zaplanowanie sobie czasu, abyśmy w tych ważnych dla nas uroczystościach mogli uczestniczyć.
  14. Również w niedzielę 19 listopada, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie wszystkich osób wyjeżdżających na pielgrzymkę „Śladami Św. Pawła Apostoła”. Wszystkich wyjeżdżających bardzo proszę o konieczną obecność i zabranie ze sobą dowodu osobistego.
  15. Pani Julia, zaprasza dzieci ze szkoły podstawowej na próby scholi. Zapraszamy też dzieci i młodzież grających na instrumentach. Próby odbywają się w soboty po wieczornej Mszy Św.
  16. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.