Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 6, 1-6)

Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego uczniowie. Gdy zaś nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze; a wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: «Skąd to u Niego? I co to za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce! Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?» I powątpiewali o Nim.
A Jezus mówił im: «Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony».
I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich. Dziwił się też ich niedowiarstwu. Potem obchodził okoliczne wsie i nauczał.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.11.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe, jest odprawiane o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dzisiejsza niedziela to II Niedziela Miesiąca. Ofiary, które zbieraliśmy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie tych potrzeb serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 4. Również dzisiaj, po wszystkich Mszach Św. do puszek, zbieramy ofiary z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie prześladowanych chrześcijan serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Renowację Misji Świętych. Będzie to jednocześnie czas naszych adwentowych rekolekcji. Renowacja Misji Św. i nasze rekolekcje trwać będą do czwartku 23 listopada. Spotykać się będziemy codziennie rano o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 18.00. W poniedziałek 20 listopada przeżywać będziemy uroczystość Intronizacji Pisma Św. w naszych rodzinach. To niezwykle ważne wydarzenie dla nas. Chcemy w życiu rodzinnym wrócić do naszych korzeni. Zapraszam wszystkie rodziny, przychodzimy z Pismem Św. Spowiedź Misyjna i rekolekcyjna będzie we środę 22 listopada i we czwartek 23 listopada. Spowiadać będziemy rano od 8.30 tylko do godz. 9.00. Po południu spowiedź od godz. 17.00 do godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich. Szczegółowy program znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie przed kościołem. Bardzo serdecznie proszę o zapoznanie się z programem i takie zaplanowanie sobie czasu, abyśmy w tych ważnych dla nas uroczystościach mogli uczestniczyć.
 6. Za tydzień, w niedzielę 19 listopada, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie wszystkich osób wyjeżdżających na pielgrzymkę „Śladami Św. Pawła Apostoła”. Wszystkich wyjeżdżających bardzo proszę o konieczną obecność i zabranie ze sobą dowodu osobistego.
 7. Również w przyszłą niedzielę, ofiary które złożymy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie tych potrzeb serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 8. W zakrystii jest do nabycia kalendarz misyjny na rok 2024. Jest w cenie 10 zł. Całkowity dochód za sprzedaży jest przeznaczony na pomoc naszym misjonarzom.
 9. Z serdeczną prośbą zwracam się do Was o choinki do dekoracji naszego kościoła na święta Bożego Narodzenia. Jeśli ktoś mógłby ofiarować choinki lub nawet jedną choinkę, to bardzo proszę o kontakt w zakrystii.
 10. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C,D,E i F. Można zapisywać się w zakrystii.
 11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content