Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 6, 1-6)

Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego uczniowie. Gdy zaś nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze; a wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: «Skąd to u Niego? I co to za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce! Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?» I powątpiewali o Nim.
A Jezus mówił im: «Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony».
I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich. Dziwił się też ich niedowiarstwu. Potem obchodził okoliczne wsie i nauczał.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.11.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe, jest odprawiane o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Renowację Misji Świętych. To święty czas dany nam od Pana Boga na utwierdzenie naszej wiary, ufności i miłości do Jezusa i Jego Ewangelii. Wykorzystajmy ten czas jak najlepiej i jak najowocniej. Trzeba nam coraz mocniejszego zakorzenienia w fundamentach naszej wiary. Spotykamy się od jutra codziennie rano o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 18.00. Zatroszczmy się o to, by w tym tygodniu, to były najważniejsze punkty naszego dnia. Program Renowacji Misji Świętych znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii jak również w gablocie przed kościołem. Szczegółowy program będzie podawany każdego dnia przez O. Misjonarzy. Wszystkich Was kochani bardzo serdecznie zapraszam.
 4. Ofiary, które dziś złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie – Tarchominie. Za życzliwą pomoc i wsparcie dla naszego seminarium serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 5. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie wszystkich osób wyjeżdżających na pielgrzymkę „Śladami Św. Pawła Apostoła” po kontynentalnej Grecji. Wszystkich wyjeżdżających bardzo proszę o konieczną obecność i zabranie ze sobą dowodu osobistego.
 6. W najbliższą sobotę przeżywać będziemy nasz parafialny odpust, uroczystość Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Uroczysta suma odpustowa w sobotę o godz. 12.00. Po sumie (jeśli pogoda pozwoli) procesja eucharystyczna z błogosławieństwem odpustowym. Zapraszam wszystkich ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów ze wspólnoty Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i wszystkich naszych strażaków.
 7. W przyszłą niedzielę przeżywać już będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy Św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Z udziałem w nabożeństwie, łączy się możliwość zyskania odpustu zupełnego.
 8. Niedziela Chrystusa Króla to jednocześnie ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Powoli zbliżamy się do czasu Adwentu, który rozpoczniemy za dwa tygodnie, w niedzielę 3 grudnia.
 9. W zakrystii jest do nabycia kalendarz misyjny na rok 2024. Jest w cenie 10 zł. Całkowity dochód za sprzedaży jest przeznaczony na pomoc naszym misjonarzom.
 10. Z serdeczną prośbą zwracam się do Was o choinki do dekoracji naszego kościoła na święta Bożego Narodzenia. Jeśli ktoś mógłby ofiarować choinki lub nawet jedną choinkę, to bardzo proszę o kontakt w zakrystii.
 11. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C,D,E i F. Można jeszcze zapisywać się w zakrystii.
 12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content