Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 26.11.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe, jest odprawiane o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy Św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Z udziałem w nabożeństwie, łączy się możliwość zyskania odpustu zupełnego.
 4. Niedziela Chrystusa Króla to jednocześnie ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Powoli zbliżamy się do czasu Adwentu, który rozpoczynamy w przyszłą niedzielę 3 grudnia.
 5. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Św. święcone będą opłatki na nasze wigilijne stoły. Dbajmy o to, aby na naszym wigilijnym stole był święcony opłatek bo to nie tylko tradycja czy zwyczaj ale wiara w Boga, który rodzi się człowiekiem dla naszego zbawienia. Opłatki można już będzie nabywać od przyszłej niedzieli. Tradycyjnie, ofiary które złożymy nabywając opłatki, przeznaczone są na zakup oleju opałowego do ogrzewania kościoła.
 6. Również od przyszłej niedzieli, w zakrystii, będą do nabycia świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.
 7. We czwartek przeżywać będziemy święto Św. Andrzeja Apostoła. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 8. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Po nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 21.00. Do udziału we Mszy Św. i do adoracji bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.
 9. W sobotę I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w int. Żywego Różańca. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca.
 10. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne. Procesji eucharystycznej już nie będzie.
 11. W Adwencie sprawowane będą Msze Św. Roratnie. W naszej parafii, Roraty będą odprawiane we wtorki i czwartki o godz. 6.30 a w soboty o godz. 7.00. Do udziału w Roratach wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
 12. Dwa tygodnie temu, w niedzielę, zbieraliśmy ofiary na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Zebraliśmy 3.524,70 zł. Do puszek zbieraliśmy ofiary na pomoc naszym prześladowanym siostrom i braciom. Zebraliśmy 571 zł. Natomiast w ub. Niedzielę zbieraliśmy ofiary na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie – Tarchominie. Zebraliśmy na ten cel 2.392,5 zł. Wszystkim za złożone ofiary z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 13. Koło Gospodyń Wiejskich „Goździk” w Pustelniku, serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do przygotowania koncertu kolęd. Pierwsza próba z P. Julią naszą organistką, odbędzie się w sobotę 02 grudnia o godz. 15.30 w naszym kościele, w salce przy kaplicy. Zapraszamy wszystkich, którzy już się zgłosili a także nowe osoby, które chcą się włączyć w przygotowanie koncertu.
 14. Biuro pielgrzymkowe, z którym wybieramy się na pielgrzymkę „Śladami Św. Pawła Apostoła” po kontynentalnej Grecji, prosi o szybkie wpłaty zaliczki ze względu na konieczność zakupu biletów lotniczych i o jak najszybsze składanie deklaracji wyjazdu.
 15. W zakrystii jest jeszcze do nabycia kalendarz misyjny na rok 2024. Jest w cenie 10 zł. Całkowity dochód za sprzedaży jest przeznaczony na pomoc naszym misjonarzom.
 16. Z serdeczną prośbą zwracam się do Was o choinki do dekoracji naszego kościoła na święta Bożego Narodzenia. Jeśli ktoś mógłby ofiarować choinki lub nawet jedną choinkę, to bardzo proszę o kontakt w zakrystii.
 17. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C,D,E i F. Można jeszcze zapisywać się w zakrystii.
 18. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content