Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.
Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

I NIEDZIELA ADWENTU – 03.12.2023r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe, jest odprawiane o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. Dzisiejsza niedziela to I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne. Procesji eucharystycznej już nie będzie.
  4. W dzisiejszą niedzielę po wszystkich Mszach Św. święcone są opłatki na nasze wigilijne stoły. Dbajmy o to, aby na naszym wigilijnym stole był święcony opłatek bo to nie tylko tradycja czy zwyczaj ale wiara w Boga, który rodzi się człowiekiem dla naszego zbawienia. Opłatki można już nabywać po tej Mszy Św. Tradycyjnie, ofiary które złożymy nabywając opłatki, przeznaczone są na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła.
  5. Również od dzisiaj, w zakrystii, są do nabycia świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.
  6. W Adwencie sprawowane są Msze Św. Roratnie. W naszej parafii, Roraty będą odprawiane we wtorki i czwartki o godz. 6.30 a w soboty o godz. 7.00. Do udziału w Roratach wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
  7. W najbliższy piątek przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 10.30 Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny, Msza Św. o godz. 11.00, od godz. 12.00 do godz. 13.00 Godzina Łaski. Msze Św. wieczorne o godz. 17.00 i 18.00. Wszystkich do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  8. W piątkową uroczystość, podczas Mszy Św. o godz. 18.00, dzieci z kl. III przygotowujące się do I Komunii Św. przeżywać będą wręczenie medalików przez swoje mamy. Wszystkie dzieci jak również rodziców bardzo serdecznie zapraszam.
  9. Z racji uroczystości w najbliższy piątek post nas nie obowiązuje.
  10. Przyszła niedziela to II Niedziela Miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie rodziców i dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. Dzieci spotkanie mieć będą w Sali obok kaplicy natomiast rodzice w kościele. Zarówno dzieci jak i rodziców proszę o konieczną obecność.
  11. Z racji II Niedzieli Miesiąca, ofiary które złożymy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Wszystkim za życzliwe wsparcie tych potrzeb serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
  12. Również w przyszłą niedzielę, do puszek, po wszystkich Mszach Św. zbierać będziemy ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  13. Koło Gospodyń Wiejskich „Goździk” w Pustelniku zaprasza wszystkich do udziału w konkursie szopek bożonarodzeniowych. W konkursie mogą brać udział szopki wykonane własnoręcznie. Szopki możemy przynosić do naszego kościoła od 20 do 23 grudnia. Wyniki konkursu będą ogłoszone 06 stycznia 2024r. w uroczystość Trzech Króli po Mszy Św. o godz. 12.30. Do udziału w konkursie wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.
  14. Biuro pielgrzymkowe, z którym wybieramy się na pielgrzymkę „Śladami Św. Pawła Apostoła” po kontynentalnej Grecji, prosi o szybkie wpłaty zaliczki ze względu na konieczność zakupu biletów lotniczych i o jak najszybsze składanie deklaracji wyjazdu.
  15. Bardzo serdecznie pragnę podziękować osobom, które przygotowały dekorację Adwentową w naszym kościele. Bóg Wam zapłać kochani za Waszą pracę i trud.
  16. W zakrystii jest jeszcze do nabycia kalendarz misyjny na rok 2024. Jest w cenie 10 zł. Całkowity dochód za sprzedaży jest przeznaczony na pomoc naszym misjonarzom.
  17. Z serdeczną prośbą zwracam się do Was o choinki do dekoracji naszego kościoła na święta Bożego Narodzenia. Jeśli ktoś mógłby ofiarować choinki lub nawet jedną choinkę, to bardzo proszę o kontakt w zakrystii.
  18. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C,D,E i F. Można jeszcze zapisywać się w zakrystii.
  19. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.