Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

IV NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2023r.

1. Dzisiejsza IV Niedziela Adwentu jest ostatnią w tym roku niedzielą adwentową. Msze Św. dzisiaj będą odprawiane o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Z racji Wigilii, Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00 nie będzie.
  2. Dzisiaj, podczas Mszy Św. o godz. 11.00, harcerze przekażą naszej parafii Światełko Betlejemskie. Po Mszy Św. o godz. 11.00 i 12.30 można je będzie wziąć do swojego domu i tam zapalić świecę wigilijną aby to światełko było z nami przy wigilijnym stole.
  3. Pasterką o godz. 24.00 rozpoczynamy przeżywanie uroczystości Bożego Narodzenia. Ofiary, które złożymy na tacę w czasie Pasterki, przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.
  4. Dzisiaj, przed Pasterką, o 23.00, zapraszamy wszystkich na koncert kolęd i wspólne śpiewanie kolęd. Świeżo zawiązany chór oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Goździk” z Pustelnika, wszystkich bardzo serdecznie zaprasza.
  5. W I dzień świąt, w poniedziałek 25 grudnia, Msze Św. w naszej parafii będą odprawiane o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Mszy Św. wieczornej nie będzie.
  6. We wtorek, w II dzień świąt, Msze Św. w naszej parafii będą sprawowane według porządku niedzielnego: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Ofiary, które we wtorek złożymy na tacę przeznaczone są na fundusz budowy nowych świątyń w naszej diecezji.
  7. Przyszła niedziela to ostatni dzień roku kalendarzowego, święto Św. Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – błagalne. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość zyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do udziału we Mszy Św. i w nabożeństwie wszystkich serdecznie zapraszam.
  8. Można jeszcze nabywać święcone opłatki na nasze wigilijne stoły. Dbajmy o to, aby na naszym wigilijnym stole był święcony opłatek bo to nie tylko tradycja czy zwyczaj ale wiara w Boga, który rodzi się człowiekiem dla naszego zbawienia. Tradycyjnie, ofiary które złożymy nabywając opłatki, przeznaczone są na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła.
  9. W zakrystii, są jeszcze do nabycia świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.
  10. Tegoroczną wizytę duszpasterską rozpoczniemy w tym roku zaraz po świętach Bożego Narodzenia. We środę 27 grudnia, od godz. 10.00 chciałbym odwiedzić mieszkańców Walercina Starego. Wieczorem, od godz. 18.00 jeden z nas odwiedzi mieszkańców Kątów Goździejewskich I mieszkających na „Góreczce” po prawej stronie jadąc w kierunku Dębego; drugi z nas od godz. 19.00, odwiedzi również mieszkańców „Góreczki” mieszkających po lewej stronie jadąc w kierunku Dębego. We czwartek 28 grudnia od godz. 10.00 chciałbym odwiedzić mieszkańców Walercina Nowego oraz „Główek”. Wieczorem, od godz. 16.00 jeden z nas odwiedzi mieszkańców ul. Warszawskiej od n-ru Goździówka 35A do n-ru Warszawska 25; drugi z nas, od godz. 17.00 odwiedzi również mieszkańców ul. Warszawskiej mieszkających od n-ru 2A do n-ru 40. W piątek 29 grudnia, od godz. 10.00 chciałbym odwiedzić mieszkańców Cisówki mieszkających od n-ru 1 do n-ru 21. Wieczorem jeden z nas od godz. 18.00 odwiedzi mieszkańców ul. Słonecznej a drugi z nas od godz. 19.00 odwiedzi mieszkańców ul. Warszawskiej od n-ru 39 do n-ru 27. W sobotę 30 grudnia, od godz. 10.00 odwiedzimy mieszkańców Cisówki, jeden z nas rozpocznie od n-ru 24 a drugi z nas od n-ru 90.
  11. Po Nowym Roku, wizytę duszpasterską rozpoczniemy od wtorku 02 stycznia. We wtorek 02 stycznia od godz. 17.00 jeden z nas odwiedzi mieszkańców Cięciwy a drugi mieszkańców Zawiesiuch. We środę 03 stycznia od godz. 17.00 odwiedzimy mieszkańców Gorzanki. We czwartek od godz. 16.00 jeden z nas odwiedzi mieszkańców Wólki Konstancji tzw. „Kolonii” a drugi Wólki Konstancji. W piątek 05 stycznia od godz. 19.00 jeden z nas odwiedzi mieszkańców Kątów Goździejewskich I mieszkających w domkach za szkołą a drugi również mieszkańców Kątów Goździejewskich I mieszkających na ul. Podleśnej. Wszystkie ofiary, które składać będziemy przy okazji kolędy, przeznaczone są na zakup kaloryferów do naszego kościoła.
  12. W niedzielę 14 stycznia rozpoczynamy nowy Kurs Przedmałżeński. Spotykamy się na Mszy Św. o godz. 18.00 i bezpośrednio po Mszy Św. rozpoczyna się katecheza kursu. Młodzież planującą zawarcie sakramentalnego małżeństwa w 2024r. serdecznie zapraszam.
  13. Przy gazetach jest do wzięcia kalendarz strażacki. Przy tej okazji, nasi strażacy składają nam Wszystkim najserdeczniejsze świąteczne życzenia.
  14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.