Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.
Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

IV NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2023r.

1. Dzisiejsza IV Niedziela Adwentu jest ostatnią w tym roku niedzielą adwentową. Msze Św. dzisiaj będą odprawiane o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Z racji Wigilii, Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00 nie będzie.
  2. Dzisiaj, podczas Mszy Św. o godz. 11.00, harcerze przekażą naszej parafii Światełko Betlejemskie. Po Mszy Św. o godz. 11.00 i 12.30 można je będzie wziąć do swojego domu i tam zapalić świecę wigilijną aby to światełko było z nami przy wigilijnym stole.
  3. Pasterką o godz. 24.00 rozpoczynamy przeżywanie uroczystości Bożego Narodzenia. Ofiary, które złożymy na tacę w czasie Pasterki, przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.
  4. Dzisiaj, przed Pasterką, o 23.00, zapraszamy wszystkich na koncert kolęd i wspólne śpiewanie kolęd. Świeżo zawiązany chór oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Goździk” z Pustelnika, wszystkich bardzo serdecznie zaprasza.
  5. W I dzień świąt, w poniedziałek 25 grudnia, Msze Św. w naszej parafii będą odprawiane o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Mszy Św. wieczornej nie będzie.
  6. We wtorek, w II dzień świąt, Msze Św. w naszej parafii będą sprawowane według porządku niedzielnego: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Ofiary, które we wtorek złożymy na tacę przeznaczone są na fundusz budowy nowych świątyń w naszej diecezji.
  7. Przyszła niedziela to ostatni dzień roku kalendarzowego, święto Św. Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – błagalne. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość zyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do udziału we Mszy Św. i w nabożeństwie wszystkich serdecznie zapraszam.
  8. Można jeszcze nabywać święcone opłatki na nasze wigilijne stoły. Dbajmy o to, aby na naszym wigilijnym stole był święcony opłatek bo to nie tylko tradycja czy zwyczaj ale wiara w Boga, który rodzi się człowiekiem dla naszego zbawienia. Tradycyjnie, ofiary które złożymy nabywając opłatki, przeznaczone są na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła.
  9. W zakrystii, są jeszcze do nabycia świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.
  10. Tegoroczną wizytę duszpasterską rozpoczniemy w tym roku zaraz po świętach Bożego Narodzenia. We środę 27 grudnia, od godz. 10.00 chciałbym odwiedzić mieszkańców Walercina Starego. Wieczorem, od godz. 18.00 jeden z nas odwiedzi mieszkańców Kątów Goździejewskich I mieszkających na „Góreczce” po prawej stronie jadąc w kierunku Dębego; drugi z nas od godz. 19.00, odwiedzi również mieszkańców „Góreczki” mieszkających po lewej stronie jadąc w kierunku Dębego. We czwartek 28 grudnia od godz. 10.00 chciałbym odwiedzić mieszkańców Walercina Nowego oraz „Główek”. Wieczorem, od godz. 16.00 jeden z nas odwiedzi mieszkańców ul. Warszawskiej od n-ru Goździówka 35A do n-ru Warszawska 25; drugi z nas, od godz. 17.00 odwiedzi również mieszkańców ul. Warszawskiej mieszkających od n-ru 2A do n-ru 40. W piątek 29 grudnia, od godz. 10.00 chciałbym odwiedzić mieszkańców Cisówki mieszkających od n-ru 1 do n-ru 21. Wieczorem jeden z nas od godz. 18.00 odwiedzi mieszkańców ul. Słonecznej a drugi z nas od godz. 19.00 odwiedzi mieszkańców ul. Warszawskiej od n-ru 39 do n-ru 27. W sobotę 30 grudnia, od godz. 10.00 odwiedzimy mieszkańców Cisówki, jeden z nas rozpocznie od n-ru 24 a drugi z nas od n-ru 90.
  11. Po Nowym Roku, wizytę duszpasterską rozpoczniemy od wtorku 02 stycznia. We wtorek 02 stycznia od godz. 17.00 jeden z nas odwiedzi mieszkańców Cięciwy a drugi mieszkańców Zawiesiuch. We środę 03 stycznia od godz. 17.00 odwiedzimy mieszkańców Gorzanki. We czwartek od godz. 16.00 jeden z nas odwiedzi mieszkańców Wólki Konstancji tzw. „Kolonii” a drugi Wólki Konstancji. W piątek 05 stycznia od godz. 19.00 jeden z nas odwiedzi mieszkańców Kątów Goździejewskich I mieszkających w domkach za szkołą a drugi również mieszkańców Kątów Goździejewskich I mieszkających na ul. Podleśnej. Wszystkie ofiary, które składać będziemy przy okazji kolędy, przeznaczone są na zakup kaloryferów do naszego kościoła.
  12. W niedzielę 14 stycznia rozpoczynamy nowy Kurs Przedmałżeński. Spotykamy się na Mszy Św. o godz. 18.00 i bezpośrednio po Mszy Św. rozpoczyna się katecheza kursu. Młodzież planującą zawarcie sakramentalnego małżeństwa w 2024r. serdecznie zapraszam.
  13. Przy gazetach jest do wzięcia kalendarz strażacki. Przy tej okazji, nasi strażacy składają nam Wszystkim najserdeczniejsze świąteczne życzenia.
  14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.