Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

UROCZYSTOŚC BOŻEGO NARODZENIA – 25.12.2023r.

1. Mszą Św. Pasterską rozpoczęliśmy przeżywanie uroczystości Bożego Narodzenia. Ofiary, które złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.
  2. Bardzo serdecznie dziękuję P. Julii, naszemu nowemu chórowi, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Goździk” za dzisiejszy koncert kolęd. Serdeczne słowa wdzięczności kieruję do P. Martyny, Natalki i Gabrysi za oprawę muzyczną koncertu. Koncert był bardzo miłym czasem przygotowującym nas do Pasterki i uroczystości Bożego Narodzenia. Jeszcze raz z całego serca dziękuję. Bóg zapłać za tak przemiły wieczór.
  3. W dzisiejszą uroczystość Msze Św. w naszej parafii będą odprawiane jeszcze o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Mszy Św. wieczornej nie będzie.
  4. Jutro, w II dzień świąt, Msze Św. w naszej parafii będą sprawowane według porządku niedzielnego: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Ofiary, które we wtorek złożymy na tacę przeznaczone są na fundusz budowy nowych świątyń w naszej diecezji. Czytany również będzie list pasterski naszego Biskupa Ordynariusza.
  5. Najbliższa niedziela to ostatni dzień roku kalendarzowego, święto Św. Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – błagalne. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość zyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do udziału we Mszy Św. i w nabożeństwie wszystkich serdecznie zapraszam.
  6. W zakrystii można jeszcze nabywać święcone opłatki na nasze wigilijne stoły. Dbajmy o to, aby na naszym wigilijnym stole był święcony opłatek bo to nie tylko tradycja czy zwyczaj ale wiara w Boga, który rodzi się człowiekiem dla naszego zbawienia. Tradycyjnie, ofiary które złożymy nabywając opłatki, przeznaczone są na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła.
  7. W zakrystii, są jeszcze do nabycia świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.
  8. Z całego serca pragnę podziękować Wszystkim, których praca, trud i wysiłek przyczyniły się do świątecznego przeżywania przez nas tych wyjątkowych dni. Dziękuję Ks. Cezaremu za posługę w konfesjonale, wszystkim osobom pracującym przy dekorowaniu naszego kościoła, wszystkim ofiarodawcom choinek, P. Julii za oprawę muzyczną (mimo choroby), P. Wiesławowi, który to wszystko ogarniał. Bóg Wam zapłać Kochani!
  9. Moi Drodzy! Czas Bożego Narodzenia to dotykanie przez nas Miłości Boga Ojca. Jego Syn staje się człowiekiem aby nas Swoim Bóstwem ubogacić. W imieniu swoim, Ks. Cezarego i wszystkich pracujących w naszej parafii życzę Wam by Boże Dziecię ubogacało każdego z nas swoimi łaskami, dobrem, pokojem, miłością i wzajemnym szacunkiem. Niech Boża Dziecina błogosławi nas w zdrowiu, siłach, niech umacnia w ufności wobec Boga naszego Ojca, niech uczy nas wiary ufnej i silnej. Wszystkiego co najlepsze – bo to od Boga pochodzi – dla Was, wszystkich Waszych gości i bliskich. Szczęść Boże Wszystkim razem i każdemu z osobna.