Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

I NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 31.12.2023r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe, jest odprawiane o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dzisiejsza niedziela to ostatni dzień roku kalendarzowego, święto Św. Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – błagalne. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość zyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do udziału we Mszy Św. i w nabożeństwie wszystkich serdecznie zapraszam.
 4. Jutro pierwszy dzień Nowego Roku. Przeżywać będziemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi a jednocześnie jest to światowy dzień modlitw o pokój. Porządek Mszy Św. jutro jak w każdą niedzielę: Godzinki o 8.30; 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Z racji pierwszego dnia Nowego Roku, po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo błagalne. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość zyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach.
 5. W najbliższy piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15. Po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i możliwość adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
 6. W sobotę przeżywać będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną u nas popularnie „Świętem Trzech Króli”. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy Św. możemy nabyć poświęcone kredę i kadzidło. Kredą znaczymy drzwi naszych domów na znak przyjęcia przez nas Bożego Słowa natomiast kadzidło spalamy w domu na znak, iż jest on domem modlitwy. Ofiary, które złożymy na tacę w uroczystość Objawienia Pańskiego przeznaczone są na misje Kościoła.
 7. W uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy Św. o godz. 9.00 grupa muzyków wystąpi z mini koncertem kolęd. Wszystkich na ten koncert bardzo serdecznie zapraszamy.
 8. W sobotnią uroczystość, po Mszy Św. o godz. 12.30 ogłoszone będą wyniki konkursu na najładniejszą szopkę oraz wręczone będą nagrody a także z koncertem kolęd wystąpi zespół „Staśkowiacy”.
 9. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Wszystkich serdecznie zapraszam.
 10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Po Mszy Św. o godz. 12.30 błogosławieństwo małych dzieci. Rodziców oraz dzieci serdecznie zapraszamy.
 11. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy w minionym tygodniu gościli nas z wizytą duszpasterska w swoich domach. Bóg Wam zapłać kochani za życzliwe przyjęcie i przekazane na potrzeby parafii ofiary.
  W tym tygodniu chcielibyśmy z wizyta odwiedzić:
  we wtorek 02 stycznia od godz. 17.00 jeden z nas odwiedzi mieszkańców Cięciwy a drugi mieszkańców Zawiesiuch.
  We środę 03 stycznia od godz. 17.00 odwiedzimy mieszkańców Gorzanki.
  We czwartek od godz. 16.00 jeden z nas odwiedzi mieszkańców Wólki Konstancji na tzw. „Kolonii” a drugi Wólki Konstancji.
  W piątek 05 stycznia od godz. 19.00 jeden z nas odwiedzi mieszkańców Kątów Goździejewskich I mieszkających w domkach za szkołą a drugi od godz. 19.30 również mieszkańców Kątów Goździejewskich I mieszkających na ul. Podleśnej.
 12. W następnym tygodniu planujemy odwiedzić:
  w poniedziałek 08 stycznia od godz. 17.00 jeden z nas odwiedzi mieszkańców Wólki Wybranieckiej a drugi z nas, również od godz. 17.00 mieszkańców Kolonii Goździówka;
  we wtorek 09 stycznia od godz. 17.00, jeden z nas odwiedzi mieszkańców ul. Bliskiej na Kątach Goździejewskich I a drugi z nas mieszkańców ul. Osiedlowej w Pustelniku;
  we środę 10 stycznia od godz. 17.00 chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Łęki – jeden z nas rozpocznie od początku a drugi z nas od końca;
  we czwartek 11 stycznia od godz. 16.00 chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Choin, jeden z nas rozpocznie od n-ru 3 a drugi od n-ru 40;
  w piątek 12 stycznia jeden z nas od godz. 19.00 odwiedzi mieszkańców ulic Lipowej, Leśnej i Poprzecznej a drugi z nas od godz. 19.30 mieszkańców ulic Bocznej i Krótkiej;
  w sobotę 13 stycznia od godz. 10.00 jeden z nas odwiedzi mieszkańców Małkowa a drugi nas mieszkańców ulic Goździk, Wąskiej i Polnej. Wszystkie ofiary, które składać będziemy przy okazji kolędy, przeznaczone są na zakup kaloryferów do naszego kościoła.
 13. W niedzielę 14 stycznia rozpoczynamy nowy Kurs Przedmałżeński. Spotykamy się na Mszy Św. o godz. 18.00 i bezpośrednio po Mszy Św. rozpoczyna się katecheza kursu. Młodzież planującą zawarcie sakramentalnego małżeństwa w 2024r. serdecznie zapraszam.
 14. Podczas Pasterki zbieraliśmy ofiary na Fundusz Obrony Życia. Zebraliśmy na ten cel 772 zł. Natomiast w II Dzień Świąt, na tacę zbieraliśmy ofiary na budowę sanktuarium – wotum – Bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Na ten cel zebraliśmy 2.127 zł. Wszystkim za przekazane ofiary z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content