Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 07.01.2024r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe, jest odprawiane o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dzisiejsza niedziela to I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 4. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Tą niedzielą kończymy okres Bożego Narodzenia. Po Mszy Św. o godz. 12.30 błogosławieństwo małych dzieci. Rodziców oraz dzieci serdecznie zapraszamy.
 5. W sobotę o godz. 15.00 Msza Św. w int. Żywego Różańca a po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe. Wszystkich miłośników różańca do udziału we Mszy Św. i do wspólnego różańca serdecznie zapraszamy.
 6. Wczoraj, w uroczystośc Objawienia Pańskiego zbieraliśmy ofiary na misje Kościoła. Zebraliśmy na ten cel 2.547,5 zł. Wszystkim za życzliwe wsparcie potrzeb misyjnych serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 7. Przyszła niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary, które złożymy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie rodziców i dzieci z kl. III. Rodzice spotkanie mieć będą w kościele a dzieci w salce przy kaplicy. Rodziców i dzieci proszę o konieczną obecność.
 9. Również w przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy Kurs Przedmałżeński. Spotykamy się na Mszy Św. o godz. 18.00 i bezpośrednio po Mszy Św. rozpoczyna się katecheza kursu. Młodzież planującą zawarcie sakramentalnego małżeństwa w 2024r. serdecznie zapraszam.
 10. Biuro turystyczne, z którym wyruszamy w tym roku na pielgrzymkę „Śladami Św. Pawła Apostoła” po kontynentalnej Grecji, prosi o wpłaty na zaliczkę biletów lotniczych. Wylot zadeklarowało 42 osoby. Wpłaty dokonało 30 osób. Wpłat należy dokonać do czwartku jeżeli chcecie Państwo lecieć tym samym samolotem.
 11. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy w minionym tygodniu gościli nas z wizytą duszpasterska w swoich domach. Bóg Wam zapłać kochani za życzliwe przyjęcie i przekazane na potrzeby parafii ofiary.
  W tym tygodniu chcielibyśmy z wizytą odwiedzić:
  jutro w poniedziałek 08 stycznia od godz. 17.00 jeden z nas odwiedzi mieszkańców Wólki Wybranieckiej a drugi z nas, również od godz. 17.00 mieszkańców Kolonii Goździówka;
  we wtorek 09 stycznia od godz. 17.00, jeden z nas odwiedzi mieszkańców ul. Bliskiej na Kątach Goździejewskich I a drugi z nas mieszkańców ul. Osiedlowej w Pustelniku;
  we środę 10 stycznia od godz. 17.00 chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Łęki – jeden z nas rozpocznie od początku a drugi z nas od końca;
  we czwartek 11 stycznia od godz. 16.00 chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Choin, jeden z nas rozpocznie od n-ru 3 a drugi od n-ru 40;
  w piątek 12 stycznia jeden z nas od godz. 19.00 odwiedzi mieszkańców ulic Lipowej, Leśnej i Poprzecznej a drugi z nas od godz. 19.30 mieszkańców ulic Bocznej i Krótkiej;
  w sobotę 13 stycznia od godz. 10.00 jeden z nas odwiedzi mieszkańców Małkowa a drugi nas mieszkańców ulic Goździk, Wąskiej i Polnej.
 12. W następnym tygodniu planujemy odwiedzić:
  w poniedziałek 15 stycznia jeden z nas odwiedzi mieszkańców Cisówki od n-ru 14 do 21 i od n-ru 41 do n-ru 48 a drugi mieszkańców Kolonii Wólka Wybraniecka. Początek wizyty od godz. 17.00.
  We wtorek 16 stycznia od godz. 18.00 jeden z nas odwiedzi mieszkańców ulic Kopernika, Jaskółki, Słowików i Spacerowej a drugi z nas od godz. 17.00 mieszkańców Kątów Goździejewskich I od n-ru 37 do n-ru 41A;
  we środę 17 stycznia od godz. 17.30 jeden z nas odwiedzi mieszkańców Goździówki od n-ru 1 do n-ru 7 a drugi z nas od godz. 17.00 rozpocznie od 30 do n-ru 7A;
  we czwartek 18 stycznia od godz. 16.00 jeden z nas rozpocznie wizytę na Goździówce od n-ru 43 do n-ru 31 a drugi z nas na Kątach Goździejewskich I od ul. Dębskiej 21 do Kąty Goździejewskie I 36A;
  w piątek 19 stycznia jeden z nas od godz. 19.00 odwiedzi mieszkańców ulic Granicznej i Brzozowej a drugi z nas od godz. 19.30 odwiedzi mieszkańców ulic Akacjowej, Klonowej i Sosnowej;
  w sobotę 20 stycznia od godz. 10.00 odwiedzimy mieszkańców Poręb. Wszystkie ofiary, które składać będziemy przy okazji kolędy, przeznaczone są na zakup kaloryferów do naszego kościoła.
 13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content