Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.
Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.01.2024r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe, jest odprawiane o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Słowa Bożego. Chcemy bardziej uświadamiać sobie rolę i znaczenie Pisma Św. w naszym życiu chrześcijańskim, w życiu rodzinnym.
  4. Katecheza Kursu Przedmałżeńskiego dziś, bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 18.00. Młodzież serdecznie zapraszam.
  5. Z racji przypadającego dzisiaj Dnia Babci a jutro Dnia Dziadka, wszystkim babciom i dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  6. We czwartek przeżywać będziemy święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła. Msze Św. o godz. 8.00 i o 8.30. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
  7. W ubiegłą niedzielę, ofiary, które złożyliśmy na tacę, przeznaczone były na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Zebraliśmy na ten cel 3.195,1 zł. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
  8. Biuro turystyczne, z którym wyruszamy w tym roku na pielgrzymkę „Śladami Św. Pawła Apostoła” po kontynentalnej Grecji poinformowało mnie że jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Jeżeli ktoś chciałby się wybrać z nami na pielgrzymkę to proszę o kontakt w zakrystii.
  9. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu gościli nas z wizytą duszpasterską w swoich domach. Bóg Wam zapłać kochani za życzliwe przyjęcie i przekazane na potrzeby parafii ofiary.
    W tym tygodniu chcielibyśmy z wizytą odwiedzić:
    w poniedziałek 22 stycznia od godz. 17.00 chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Krubek – Górek, jeden z nas rozpocznie od n-ru 1 i będzie szedł do n-ru 11D a drugi z nas od n-ru 58 do n-ru 44A;
    we wtorek 23 stycznia od godz. 17.00 odwiedzimy również mieszkańców Krubek – Górek, jeden z nas rozpocznie od n-ru 43 i będzie szedł do n-ru 32A a drugi z nas od n-ru 60 do n-ru 31;
    we środę 24 stycznia chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców ul. Nadrzecznej, jeden z nas od godz. 18.00 rozpocznie od n-ru 2A a drugi również od godz. 18.00 od n-ru 38;
    we czwartek 25 stycznia od godz. 16.00 odwiedzimy mieszkańców Kątów Goździejewskich II, jeden z nas rozpocznie od n-ru 1 a drugi z nas od n-ru 33;
    w piątek 26 stycznia odwiedzimy mieszkańców ul. Szkolnej, jeden z nas od godz. 18.00 rozpocznie od n-ru 6 i będzie szedł do n-ru 27 a drugi z nas od godz. 19.30 od n-ru 7 do n-ru 27 tylko po stronie numerów nieparzystych;
    w sobotę 27 stycznia od godz. 10.00 odwiedzimy mieszkańców Kątów Goździejewskich II, jeden z nas rozpocznie od n-ru 34A a drugi z nas od n-ru 48A.
  10. Natomiast w następnym tygodniu, planujemy odwiedzić:
    w poniedziałek 29 stycznia chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Ciopanu. Od godz. 17.00 jeden z nas rozpocznie od n-ru 21A i będzie szedł do n-ru 11E a drugi z nas od n-ru 32 do n-ru 19;
    we wtorek 30 stycznia, od godz. 17.00, odwiedzimy również mieszkańców Ciopanu, jeden z nas rozpocznie od n-ru 1A do n-ru 9D a drugi z nas od n-ru 9 do n-ru 16B;
    we środę 31 stycznia, od godz. 17.00 jeden z nas odwiedzi mieszkańców ulic Goździk i Wąskiej a drugi mieszkańców Kątów Goździejewskich I od n-ru 43A do n-ru 52.
    Wszystkie ofiary, które składać będziemy przy okazji kolędy, przeznaczone są na zakup kaloryferów do naszego kościoła.
    Jeżeli nie wydarzy się coś nadzwyczajnego to we środę 31 stycznia powinniśmy zakończyć tegoroczną kolędę.
    W sobotę 03 lutego chcielibyśmy jeszcze odwiedzić rodziny z którymi nie udało nam się spotkać w czasie wizyty duszpasterskiej. Te spotkania można już zgłaszać w zakrystii.
  11. Jeżeli udałoby się zakończyć tegoroczną wizytę duszpasterską 31 stycznia, to od poniedziałku 05 lutego Msze Św. w dni powszednie wróciłyby do zwykłego porządku. Intencje przyjęte na godz. 15.00 byłyby odprawiane o godz. 17.00 a te, które przyjęte były na godz. 16.00 byłyby odprawiane o godz. 18.00.
  12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.