Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16-20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2024r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe, jest odprawiane o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dzisiejsza niedziela to II niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie rodziców i dzieci z kl. III. Dzieci swoje spotkanie mieć będą w salce przy kaplicy a rodzice w kościele. Zarówno dzieci jak i rodziców proszę o konieczną obecność.
 4. Ofiary, które dzisiaj złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Za życzliwą pomoc i wsparcie tych prac bardzo serdecznie dziękuję.
 5. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Światowy Dzień Chorych. Z tej racji, po wszystkich Mszach Św., do puszek, zbierane są ofiary dla chorych objętych pomocą naszego „Caritas”. Za dar serca, Wszystkim serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.
 6. Katecheza Kursu Przedmałżeńskiego dziś, bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00. Młodzież serdecznie zapraszam.
 7. W najbliższą środę przeżywać będziemy Środę Popielcową, tym samym rozpoczynamy tegoroczny Wielki Post. Msze Św. we Środę Popielcową będą odprawiane o godz. 9.00, 17.00 i 19.00. W czasie każdej Mszy Św. pokutny obrzęd posypania głów popiołem. Bardzo Wszystkich proszę, abyśmy tak zaplanowali sobie ten dzień, aby znalazł się czas na uczestnictwo we Mszy Św. Z racji Środy Popielcowej, w najbliższą środę obowiązuje nas post ścisły.
 8. W piątek, pierwsze wielkopostne Drogi Krzyżowe. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o godz. 15.30. Msza Św. o godz. 16.00. Później Msza Św. o godz. 17.30 i Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 18.00.
 9. W wielkopostne niedziele zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali. Będzie ono odprawiane po Mszy Św. o godz. 9.00. Do udziału w Drogach Krzyżowych i nabożeństwie Gorzkich Żali Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
 10. Z bardzo serdeczną prośbą zwracam się do Wszystkich Państwa Sołtysów, aby roznosząc nakazy podatkowe, przeprowadzili też zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego i do dekoracji kościoła kwiatami przez cały rok. Bardzo o tę zbiórkę i pomoc proszę.
 11. W najbliższą sobotę 17 lutego o godz. 15.00, spotkanie ministrantów. Wszystkich ministrantów proszę o obecność.
 12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content