Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeżeli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie.
Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami».

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2024r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe, jest odprawiane o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. Przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu, nabożeństwo Gorzkich Żali jest odprawiane w naszej parafii po Mszy Św. o godz. 9.00. Do udziału w nabożeństwie wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.
  4. Katecheza Kursu Przedmałżeńskiego dziś, bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00. Młodzież serdecznie zapraszam.
  5. We czwartek przypada święto Katedry Św. Piotra Apostoła. Msze Św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 8.30. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny nawiedzając naszą katedrę lub konkatedrę i odmawiając tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
  6. W piątek zapraszamy wszystkich na Drogi Krzyżowe. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o godz. 15.30. Msza Św. po Drodze Krzyżowej. Później Msza Św. o godz. 17.30 i Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 18.00.
  7. W ubiegłą niedzielę, ofiary, które złożyliśmy na tacę, przeznaczone były na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Zebraliśmy na ten cel 3.586 zł. Za życzliwą pomoc i wsparcie tych prac bardzo serdecznie wszystkim dziękuję.
  8. Również w ubiegłą niedzielę, z racji Światowego Dnia Chorych, po wszystkich Mszach Św., do puszek, zbieraliśmy ofiary dla chorych objętych pomocą naszego „Caritas”. Zebraliśmy na ten cel 477,3 zł. Za dar serca, Wszystkim serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.
  9. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek, zbierać będziemy ofiary na dzieło misyjne „Ad Gentes”. Za wsparcie dzieł misyjnych Wszystkim serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
  10. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie młodzieży starszej z kl. II i III szkół średnich przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.
  11. Poczynając od przyszłej niedzieli wznawiamy Msze Św. z udziałem dzieci. Dzieci ze szkoły podstawowej i te mniejsze zapraszamy na Mszę Św. o godz. 11.00.
  12. Od soboty 02 marca wznawiamy wymianę dokumentów cmentarnych dla sektorów C, D, E i F. Na dogodną sobotę i godzinę można już zapisywać się w zakrystii.
  13. Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne przeżywać będziemy 7, 8 i 9 marca. Głosić je będzie w tym roku dla nas O. Przemysław Król, Sercanin. Szczegółowy program Rekolekcji znajdziemy w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii. Wszystkich do udziału w rekolekcjach bardzo serdecznie zapraszam.
  14. Bardzo serdecznie dziękuję osobie zbierającej i mieszkańcom Choin za zebrane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację kościoła w ciągu roku. Przekazanych zostało 862 zł. Dziękuję serdecznie mieszkańcom Walercina i P. sołtysowi Józefowi Wieczorkowi za zebrane ofiary. Przekazanych mi zostało 600 zł. Dziękuję również mieszkańcom Wólki Konstancji i P. sołtys Małgorzacie Zdrojewskiej za zebrane ofiary. Przekazanych mi zostało 520 zł. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Gorzanki i P. sołtysowi Wiesławowi Wieczorkowi za zebrane ofiary. Przekazanych mi zostało 580 zł. Bóg zapłać za życzliwą pomoc i wsparcie.
  15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.