Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2024r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe, jest odprawiane o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu, nabożeństwo Gorzkich Żali jest odprawiane w naszej parafii po Mszy Św. o godz. 9.00. Do udziału w nabożeństwie wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.
 4. Dzisiejsza niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary, które złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Za życzliwą pomoc i wsparcie Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 5. Dzisiaj spotkania rodziców i dzieci z kl. III wyjątkowo nie będzie. Spotkamy się w przyszłą niedzielę 17 marca po Mszy Św. o godz. 12.30.
 6. We środę przypada 11r. wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową w Rzymie. Otoczmy go naszymi modlitwami prosząc dobrego Boga o dary Ducha Św., zdrowie i wszelkie potrzebne łaski w papieskiej posłudze.
 7. W piątek Droga Krzyżowa prowadzona przez dzieci o godz. 15.30, bezpośrednio po Drodze Krzyżowej Msza Św. Msza Św. wieczorna o godz. 17.30. O godz. 18.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych. Wszystkich do udziału w Drodze Krzyżowej i do udziału we Mszy Św. serdecznie zapraszamy.
 8. W najbliższy piątek z kościoła w Poświętnem o godz. 17.30 wyruszy Nocna Droga Krzyżowa, która kończyć się będzie w Pustelniku ok. godz. 21.00. Organizatorzy zapraszają do udziału we wspólnej modlitwie. Szczegóły znajdziemy w gablocie przed kościołem.
 9. W przyszłą niedzielę już ostatnia Katecheza Kursu Przedmałżeńskiego. Spotykamy się bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00. Młodzież serdecznie zapraszam.
 10. Również w przyszłą niedzielę, podczas każdej Mszy Św. poświęcenie naszych domowych krzyży. Zachęcam Wszystkich, abyśmy w przyszłą niedzielę przyszli z krzyżami.
 11. Koło Gospodyń Wiejskich w Pustelniku oraz w Cisówce serdecznie zapraszają Wszystkich na kiermasz wielkanocny. Kiermasz odbywać się będzie w przyszłą niedzielę na parkingu przy kościele od godz. 10.00. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem.
 12. W niedzielę za tydzień – 17 marca, o godz. 17.00, w naszym kościele odbędzie się koncert muzyki pasyjnej pt. Stabat Mater Dolorosa. Wykonawcami są artyści naszej opery narodowej. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 13. Tegoroczną Drogę Krzyżową ulicami Pustelnika przeżywać będziemy w piątek 22 marca. Rozpoczniemy ją w naszym kościele o godz. 18.00.
 14. W sobotę 23 marca wyjedziemy do osób chorych ze spowiedzią i Komunią Św. Chorych już możemy zgłaszać w zakrystii.
 15. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C, D, E i F. Na dogodną sobotę i godzinę można już zapisywać się w zakrystii.
 16. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Kątów Goździejewskich II i P. sołtys Karinie Zawadzkiej za zebrane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i do dekoracji kościoła przez cały rok. Przekazanych mi zostało 770 zł. Dziękuję również mieszkańcom Cięciwy i P. Małgorzacie Karłowskiej za zebrane ofiary na kwiaty. Przekazanych mi zostało 180 zł. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Pustelnika i P. sołtys Sylwi Buczek za zebrane ofiary na kwiaty. Przekazanych mi zostało 1.650 zł. Również bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Cisówki i Panom Andrzejowi Kowalczykowi Robertowi Piwkowi za zebrane ofiary na kwiaty. Przekazanych mi zostało 1.592 zł. Bóg zapłać!
 17. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content