Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

NIEDZIELA PALMOWA – 24.03.2024r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe, jest odprawiane o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Jeszcze w dzisiejszą niedzielę, nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy Św. o godz. 9.00. Do udziału w nabożeństwie wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.
 4. W dzisiejszą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie młodzieży z kl. II i III szkół średnich przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.
 5. W miniony piątek przeżywaliśmy Drogę Krzyżową idąc ulicami Pustelnika. Z całego serca dziękuję Wspólnocie Różańcowej Rodziców modlących się za swoje dzieci za przygotowane rozważania i prowadzenie Drogi Krzyżowej. Również bardzo serdecznie dziękuję naszym strażakom za przygotowanie trasy i jej zabezpieczenie. Dziękuję policji za dyskretną ale skuteczną pomoc w bezpiecznym i spokojnym przejściu całej trasy. Wszystkim Wam, moi drodzy, którzy z odwagą wyruszyliście na tę Drogę Krzyżową – mimo niepewnej pogody – za wasz udział, modlitwę, z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 6. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień, czas, który duchowo przygotowuje nas już bezpośrednio do przeżywania Triduum Paschalnego i uroczystości Wielkiej Nocy. Serdecznie zapraszamy Wszystkich, którzy jeszcze nie skorzystali z Sakramentu Pojednania i Pokuty aby w tych dniach z tego Sakramentu skorzystali. Jutro spowiedź od godz. 18.30 do godz. 19.30; we wtorek i we środę spowiadać będziemy od godz. 17.30 do godz. 20.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 7. Jutro, przeżywać będziemy w Kościele Dzień Świętości Życia. Potrzeba nam stałej refleksji nad świętością życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W naszych modlitwach prośmy Pana Boga, by w naszej Ojczyźnie życia było prawdziwie szanowane.
 8. Również w jutrzejszy dzień przypada 32 rocznica erygowania Diecezji Warszawsko – Praskiej. Dziękujmy Panu Bogu za ten wielki dar.
 9. Jutro w poniedziałek, podczas Mszy Św. o godz. 18.00, dzieci pierwszokomunijne z kl. III, przeżywać będą uroczystość wręczenie książeczek pierwszokomunijnych. Wszystkie dzieci oraz rodziców serdecznie zapraszamy.
 10. We czwartek przeżywać będziemy Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii. Uroczysta Liturgia Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00. Po Liturgii możliwość adoracji Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 21.00. Wszystkich do udziału w uroczystej Liturgii i adoracji serdecznie zapraszamy.
 11. W piątek przypada Wielki Piątek – dzień męki i śmierci naszego Pana Jezusa. W tym dniu – my jako Kościół Jezusa, trwamy w modlitwie i rozmyślaniu nad męką naszego Zbawiciela. Adoracja w ciemnicy od godz. 8.00. O godz. 15.00 rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Uroczystą Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Po Liturgii możliwość adoracji Pana Jezusa w grobie do godz. 21.00. Zgodnie z najdawniejszą tradycją, w tym dniu Kościół nie sprawuje Sakramentów.
 12. W Wielki Piątek podczas adoracji Krzyża, ofiary które złożymy na tacę, przeznaczone są na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 13. Wspólnota Żywego Różańca Rodziców Modlących się za Swoje Dzieci organizuje całonocne czuwanie przy grobie Pana Jezusa. Na godzinne czuwanie można zapisywać się w zakrystii.
 14. Pamiętajmy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły i powinien on trwać do zakończenia Liturgii Wigilii Paschalnej.
 15. W Wielką Sobotę, trwamy przy Grobie Pańskim, rozważając mękę i śmierć Chrystusa. W modlitwie, poście, wyciszeniu i skupieniu oczekujemy na Jego zmartwychwstanie. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.30. Od godz. 9.00 święcenie pokarmów na nasze stoły wielkanocne. Szczegółowy program święcenia znajdziemy w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. O godz. 18.30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00. W Liturgii Wigilii Paschalnej wszyscy uczestniczymy ze świecami chrzcielnymi. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w czasie Liturgii Wigilii Paschalnej odnowią przyrzeczenia chrzcielne.
 16. Przyszła niedziela to Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycyjnie – Rezurekcja o godz. 6.00, później Msze Św. o godz. 11.00 i 12.30. Mszy Św. wieczornej w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie. Po Mszy Św. o godz. 12.30 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 17. Następny poniedziałek to II Dzień Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy Św. w tym dniu jak w każdą niedzielę.
 18. Bardzo dziękuję mieszkańcom Krubek – Górek i P. Sołtysowi Arturowi Szejna za zebrane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i do dekoracji naszego kościoła przez cały rok. Przekazanych mi zostało 550 zł. Bóg zapłać!
 19. W dzisiejszym Gminnym Konkursie na najpiękniejszą palmę, I miejsce zajęła palma wykonana przez KGW „Cisowianki” z Cisówki. Gratulujemy Państwu sukcesu.
 20. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C, D, E i F. Na dogodną sobotę i godzinę można już zapisywać się w zakrystii.
 21. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content