Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.
Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

NIEDZIELA PALMOWA – 24.03.2024r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe, jest odprawiane o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. Jeszcze w dzisiejszą niedzielę, nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy Św. o godz. 9.00. Do udziału w nabożeństwie wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.
  4. W dzisiejszą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie młodzieży z kl. II i III szkół średnich przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.
  5. W miniony piątek przeżywaliśmy Drogę Krzyżową idąc ulicami Pustelnika. Z całego serca dziękuję Wspólnocie Różańcowej Rodziców modlących się za swoje dzieci za przygotowane rozważania i prowadzenie Drogi Krzyżowej. Również bardzo serdecznie dziękuję naszym strażakom za przygotowanie trasy i jej zabezpieczenie. Dziękuję policji za dyskretną ale skuteczną pomoc w bezpiecznym i spokojnym przejściu całej trasy. Wszystkim Wam, moi drodzy, którzy z odwagą wyruszyliście na tę Drogę Krzyżową – mimo niepewnej pogody – za wasz udział, modlitwę, z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
  6. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień, czas, który duchowo przygotowuje nas już bezpośrednio do przeżywania Triduum Paschalnego i uroczystości Wielkiej Nocy. Serdecznie zapraszamy Wszystkich, którzy jeszcze nie skorzystali z Sakramentu Pojednania i Pokuty aby w tych dniach z tego Sakramentu skorzystali. Jutro spowiedź od godz. 18.30 do godz. 19.30; we wtorek i we środę spowiadać będziemy od godz. 17.30 do godz. 20.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  7. Jutro, przeżywać będziemy w Kościele Dzień Świętości Życia. Potrzeba nam stałej refleksji nad świętością życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W naszych modlitwach prośmy Pana Boga, by w naszej Ojczyźnie życia było prawdziwie szanowane.
  8. Również w jutrzejszy dzień przypada 32 rocznica erygowania Diecezji Warszawsko – Praskiej. Dziękujmy Panu Bogu za ten wielki dar.
  9. Jutro w poniedziałek, podczas Mszy Św. o godz. 18.00, dzieci pierwszokomunijne z kl. III, przeżywać będą uroczystość wręczenie książeczek pierwszokomunijnych. Wszystkie dzieci oraz rodziców serdecznie zapraszamy.
  10. We czwartek przeżywać będziemy Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii. Uroczysta Liturgia Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00. Po Liturgii możliwość adoracji Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 21.00. Wszystkich do udziału w uroczystej Liturgii i adoracji serdecznie zapraszamy.
  11. W piątek przypada Wielki Piątek – dzień męki i śmierci naszego Pana Jezusa. W tym dniu – my jako Kościół Jezusa, trwamy w modlitwie i rozmyślaniu nad męką naszego Zbawiciela. Adoracja w ciemnicy od godz. 8.00. O godz. 15.00 rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Uroczystą Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Po Liturgii możliwość adoracji Pana Jezusa w grobie do godz. 21.00. Zgodnie z najdawniejszą tradycją, w tym dniu Kościół nie sprawuje Sakramentów.
  12. W Wielki Piątek podczas adoracji Krzyża, ofiary które złożymy na tacę, przeznaczone są na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  13. Wspólnota Żywego Różańca Rodziców Modlących się za Swoje Dzieci organizuje całonocne czuwanie przy grobie Pana Jezusa. Na godzinne czuwanie można zapisywać się w zakrystii.
  14. Pamiętajmy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły i powinien on trwać do zakończenia Liturgii Wigilii Paschalnej.
  15. W Wielką Sobotę, trwamy przy Grobie Pańskim, rozważając mękę i śmierć Chrystusa. W modlitwie, poście, wyciszeniu i skupieniu oczekujemy na Jego zmartwychwstanie. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.30. Od godz. 9.00 święcenie pokarmów na nasze stoły wielkanocne. Szczegółowy program święcenia znajdziemy w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. O godz. 18.30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00. W Liturgii Wigilii Paschalnej wszyscy uczestniczymy ze świecami chrzcielnymi. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w czasie Liturgii Wigilii Paschalnej odnowią przyrzeczenia chrzcielne.
  16. Przyszła niedziela to Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycyjnie – Rezurekcja o godz. 6.00, później Msze Św. o godz. 11.00 i 12.30. Mszy Św. wieczornej w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie. Po Mszy Św. o godz. 12.30 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  17. Następny poniedziałek to II Dzień Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy Św. w tym dniu jak w każdą niedzielę.
  18. Bardzo dziękuję mieszkańcom Krubek – Górek i P. Sołtysowi Arturowi Szejna za zebrane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i do dekoracji naszego kościoła przez cały rok. Przekazanych mi zostało 550 zł. Bóg zapłać!
  19. W dzisiejszym Gminnym Konkursie na najpiękniejszą palmę, I miejsce zajęła palma wykonana przez KGW „Cisowianki” z Cisówki. Gratulujemy Państwu sukcesu.
  20. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C, D, E i F. Na dogodną sobotę i godzinę można już zapisywać się w zakrystii.
  21. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.