Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.
Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

WIELKI CZWARTEK – 28.03.2024r.

1. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy uroczyście wydarzeń Ostatniej Wieczerzy, ustanowienia sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii, pojmania Pana Jezusa w Ogrodzie Oliwnym, sąd przed arcykapłanem Kajfaszem i wtrącenie naszego Zbawiciela do więzienia. Chcemy być w tych wydarzeniach przy naszym Panu. Po zakończeniu Liturgii możliwość adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
  2. Jutro przypada Wielki Piątek – dzień męki i śmierci naszego Pana Jezusa. W tym dniu – my jako Kościół Jezusa, trwamy w modlitwie i rozmyślaniu nad męką naszego Zbawiciela. Adoracja w ciemnicy od godz. 8.00. O godz. 15.00, w godzinie śmierci Pana Jezusa, rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Uroczystą Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy jutro o godz. 18.00. Po Liturgii możliwość adoracji Pana Jezusa w grobie do godz. 21.00. Zgodnie z najdawniejszą tradycją, w tym dniu Kościół nie sprawuje Sakramentów.
  3. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, z wiarą uczestniczącym w adoracji krzyża, podczas uroczystej celebracji pamiątki męki i śmierci Pana Jezusa.
  4. W Wielki Piątek podczas adoracji Krzyża, ofiary które złożymy na tacę, przeznaczone są na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  5. Wspólnota Żywego Różańca Rodziców Modlących się za Swoje Dzieci organizuje całonocne czuwanie przy grobie Pana Jezusa. Na godzinne czuwanie można jeszcze zapisywać się w zakrystii.
  6. Pamiętajmy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły i powinien on trwać do zakończenia Liturgii Wigilii Paschalnej.